.
.
.

الاریانی از لبنان خواست تا دخالت‌های حزب‌الله در امور داخلی یمن را متوقف کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

معمر الاریانی، وزیر اطلاع‌رسانی یمن شامگاه جمعه 15 فوریه از دولت جدید لبنان خواست تا دخالت‌های حزب الله در امور داخلی یمن را متوقف و کارشناسان و جنگجویان حزب الله را از این کشور خارج کند.

به گزارش العربیه، معمر الاریانی شامگاه جمعه با انتشار ویدیوئی از حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در شبکه اجتماعی توئیتر که در آن به حضور عناصری از حزب الله لبنان در یمن اذعان کرده است واکنش داده و گفت، حمیات مستقیمی که حزب الله لبنان به گروه‌های شبه‌نظامی حوثی واضح و آشکار است نه فقط در این قبیل اظهارات بلکه از طریق حضور کارشناسانی در زمینه ساخت موشک، مین و تله‌های انفجاری و مربیان و حضور تبلیغاتی شبه نظامیان حوثی در میادین و حومه جنوبی بیروت از طریق پخش شبکه ماهواره‌ای «المسیره» مشخص است.

وی همچنین در توئیت دیگری گفت: «از دولت لبنان می‌خواهیم تا دخالت‌های حزب الله در امور داخلی یمن را متوقف سازد. و کلیه کارشناسان و جنگجویان حزب الله را از این کشور خارج کند.

و این‌که تمامی انواع حمایت‌های خود به شبه نظامیان حوثی و از جمله آن فعالیت‌های شبکه‌های تحریک کننده و اشاعه کننده فتنه را که اقداماتی خصمانه علیه یمن و در خارج از چارچوب سیاست اصل تفكيک پذيری که لبنان برای رویارویی با بحران در پیش گرفته اشت، را متوقف سازند.

پارلمان لبنان شامگاه جمعه 15 فوریه به دولت جدید لبنان به ریاست سعد الحریری و بر مبنای بیانیه وزیران که بر سیاست اصل تفکیک پذیری در رویارویی با بحران‌های منطقه مبتنی است رای اعتماد داده است. و این در حالی است که دولت جدید لبنان شامل وزیرانی از حزب الله و تعدادی از هم‌پیمانان می‌شود.