.
.
.

آمریکا ارتش لبنان را به موشک‌های هدایت شونده با لیزر مجهز کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ایالات متحده آمریکا ارتش لبنان را با محموله‌ای از موشک‌های هوشمند هدایت شونده توسط لیزر مجهز کرد.

به گزارش خبرگزاری دولتی لبنان، سفارت آمریکا در بیروت اعلام کرد که واشینگتن موشک‌های هدایت شونده با لیرزر ویژه هواپیماهای تهاجمی سوپر توکانو در اختیار ارتش لبنان قرار داد.

در بیانیه سفارت آمریکا آمده است که این اقدام نشان دهنده پایبندی ثابت و قاطع دولت ایالات متحده به پشتیبانی از ارتش لبنان به عنوان تنها مدافع قانونی لبنان است.

محمد جواد ظریف یکشنبه 10 فوریه در فرودگاه بیروت پایتخت لبنان، درباره مساله تحویل تجهیزات نظامی و سامانه پدافند هوایی از سوی ایران به لبنان گفت: «در صورتی که دولت لبنان بخواهد، ایران آماده همکاری با این کشور در همه زمینه‌ها است».

در مقابل، سعد حریری نخست‌وزیر لبنان که در نشست جهانی سران دولت‌ها در دبی حضور دارد، در مصاحبه با شبکه «العربیه» تاکید کرد: «ارتش لبنان برنامه‌ای ویژه برای همکاری با ایالات متحده و دوستانش دارد».

او ادامه داد: «آن‌چه از نیت ایران برای مسلح سازی ارتش لبنان گفته می‌شود، تنها حرف است نه بیشتر».

چند سال پیش میشل عون رئیس جمهوری اکنونی لبنان که هم‌پیمان حزب‌الله است، پس از مذاکراتی با ایران، پیشنهاد مشابهی برای دریافت تجهیزات نظامی از ایران برای ارتش لبنان مطرح کرد، اما سعد حریری که آن زمان هم نیز نخست وزیر لبنان بود و هم‌پیمانانش، این پیشنهاد را رد کردند.