.
.
.

نتانیاهو خطاب به ایران و حزب‌الله: موشک‌های ما فاصله‌هایی طولانی طی می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل سه‌شنبه 12 فوریه با هشداری جدید به ایران در آستانه برگزاری کنفرانس ورشو، گفت: «موشک‌های ما به فاصله‌های دور می‌رسد».

به گزارش خبرگزاری فرانسه، نتانیاهو در جریان بازدید از پایگاه دریایی اسرائیل در حیفا گفت: «از هر آن‌چه که در این پایگاه دیدم، شگفت زده هستم. نمی‌توان همه چیز را نشان داد. اما این موشک‌ها می‌تواند علیه هر دشمنی از جمله وابستگان ایران در منطقه‌مان، فاصله‌های طولانی را طی کند».

به نظر می‌رسد اشاره نتانیاهو گروه حزب‌الله لبنان باشد.

در همین راستا نتانیاهو اعلام کرد که نیروهای اسرائیلی، یک موضع دیگر مرتبط با نیروهای وابسته به ایران را بمباران کرد. این اعلام یک روز پس از آن صورت می‌گیرد که ارتش نظام سوریه اعلام کرد هواپیمای اسرائیلی موشک‌هایی به سمت بیمارستانی ویران شده در نتیجه جنگ و یک پایگاه نظامی در نزدیکی دمشق شلیک کردند.

نتانیاهو پیش از سفر به لهستان به خبرنگاران گفت: «هر روز دست به عملیاتی علیه ایران می‌زنیم، از جمله دیروز و هر زمان دیگر. عملیات‌مان علیه تلاش‌های ایران در استحکام پایگاهش در منطقه است».

انتظار می‌رود نتانیاهو در کنفرانس ورشو که قرار است به مدیریت مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا برگزار شود، شرکت کند. هدف اعلام شده این کنفرانس «توسعه آینده صلح و امنیت در خاورمیانه» است.

ماه گذشته پومپئو گفته بود که هدف کنفرانس «تمرکز بر نفوذ بی ثبات کننده ایران در منطقه خواهد بود».

دیدگاه اولیه آمریکا تمرکز بر تشدید فشار بر ایران در کنفرانس بود. اما پس از آن صورت جلسه کنفرانس توسعه پیدا کرد و مسائل مرتبط با ثبات در منطقه را فراگرفت.

اما نتانیاهو در روزهای اخیر گفت که راه‌های مقابله با ایران، موضوع اصلی کنفرانس خواهد بود.

انتظار می‌رود واشینگتن پیشنهادهایی برای صلح میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها نیز ارائه دهد.