.
.
.

سگ‌آزار سعودی به دلیل اقدامات «وحشیانه و غیر انسانی» دستگیر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شهروندی سعودی که زنجیری به دور گردن یک سگ انداخته و او را در بزرگراه می‌کشید، احتمالا هیچ‌گاه فکر نمی‌کرد چند روز بعد زنجیر قانون به دور گردن خودش انداخته شده و در راهروهای دادگاه کشیده شود، اما این اتفاق افتاد و پلیس جازان این مرد حدودا چهل ساله را دستگیر کرد.

کاربران شبکه‌های اجتماعی در پادشاهی عربی سعودی ویدئویی منتشر کردند که نشان می‌داد فردی یک سگ را با زنجیز به خودروی خود بسته و سگ‌ بی‌نوا را در یکی از اتوبان‌های این کشور به دنبال خود می‌کشد. این کاربران با فراگیر کردن هشتگ #نطالب_بمحاسبة_معذب_الكلب یا #خواهان_مجازات_سگ‌_آزاریم به این موضوع واکنش نشان داده و از مقامات مسئول درخواست مداخله و رسیدگی کردند.

أحمد البوق، مشاور محیط زیست وزارت محیط زیست، آب و کشاورزی سعودی این حادثه را اقدامی «وحشیانه و غیر انسانی» توصیف کرد و در گفتگو با العربیه تاکید کرد این اتفاق دلخراش با بدیهی‌ترین اخلاق انسانی و ضوابط شرعی در تضاد است و مشمول مجازات قانون مهربانی با حیوانات خواهد شد. براساس این قانون فردی که اقدام به آزار حیوانات کند، از 50 هزار تا 400 هزار ریال سعودی جریمه خواهد شد.

نهاد امنیت عمومی سعودی نیز در صفحه توئیترش اعلام کرد پلیس جازان فردی را که به اینکار دست زده شناسایی و دستگیر کند. این فرد که حدودا چهل ساله است، به دلیل آزار حیوانات دستگیر شده و مراحل و اقدامات قانونی مرتبط با این پرونده در حال انجام است.