فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • محمد بن سلمان سنگ بنای پروژه‌های بزرگ گردشگری در «العلا» را وضع کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد، وزیر دفاع و معاون رئیس شورای وزیران پادشاهی سعودی، روز یکشنبه 10 فوریه 2019 سنگ بنای چندین پروژه بزرگ گردشگری در استان «العلا» در سعودی را وضع کرد.

  یکی از این پروژه‌های باغ وحش «شرعان» در استان "العلا" است که یکی از طرح‌های مهم این استان به شمار می‌رود.

  مراسم وضع سنگ بنای این پروژه‌ها که به نام «چشم‌انداز العلا» معروف است، با حضور شماری از سرمایه‌گذاران داخلی منطقه‌ای و بین المللی و همچنین تعدادی از شخصیت‌های هنری، رسانه‌ای و متخصصین در میراث فرهنگی و جغرافی انجام شد.

  استان «العلا» دارای منظره‌های بسیار زیبای صحرایی و سازه‌های سنگی متمایز و تعدادی از امکان قدیم و باستانی برجسته‌ای مانند آثار تمدن‌های «حیانیان» و «نبطیان» که از هزاره اول قبل از میلاد مسیح است.


  منطقه «العلا» یکی از عجایب باستانی جهان عرب به شمار می رود و منطقه معروف «الحجر» سعودی که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد، در این منطقه واقع شده است. الحجر پایتخت جنوبی پادشاهی «نبطی‌ها» بود.

  کمیسیون سلطنتی استان العلا، برای راه اندازی پروژه‌های جدید و ایجاد مراکز تفریحی برای گردشگران در سه منطقه مهم «الحجر»، «جبل عکمه» و «دادان» تلاش می‌کنند تا این اماکن گردشگری را برای پذیرش بازدیدکنندگان از سراسر جهان آماده کنند.

  چشم انداز «العلا» در تلاش است تا با استفاده از فعالیت‌های مناسب و معتدل فرهنگی و گردشگری هم میراث باستانی، طبیعی و فرهنگ غنی منطقه را حفظ کند و هم پروژه‌های پیشرفت و توسعه جدید در پادشاهی سعودی را گسترش دهد.


  در همین حال مهندس عمرو المدنی،‌ رئیس کمیسیون سلطنتی استان «العلا» گفت: «چشم‌انداز العلا» گام بسیار مثبت در جهت حفظ آثار تاریخی به شمار می رود کما اینکه این منطقه برای گردشگران بسیار جالب خواهد چرا که گردشگران با دیدن از این منطقه مراحل مختلف تاریخی این منطقه را خواهند شناخت . ما تلاش می کنیم راز‌ها و اماکن زیبایی را برای گردشگران کشف کنیم و برای همه جهانیان ارائه دهیم».


  وی افزود:« ما از باستانشناسان و متفکران سراسر جهان دعوت می کنیم تا در اکتشاف تاریخ بشریت در العلا با ما شریک باشند به خصوص که این منطقه از حمایت و توجه ویژه شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، برخوردار است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران