.
.
.

یمن...نقض مکرر آتش‌بس الحدیده توسط حوثی‌ها به کشته شدن ده‌ها تن منجر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع یمنی روز شنبه 9 فوریه اعلام کردند که شبه نظامیان حوثی از دیسمبر سال 2018 یعنی از زمان اعلام آتش‌بس الحدیده که استکهلم با نظارت سازمان ملل اجرا شد، تاکنون حوثی‌ها 1062 بار نقض آتش بس کردند.

تیم‌های نظارتی دولت یمن روز شنبه گزارش دادند که نقض آتش بس توسط شبه نظامیان حوثی از 18 دسامبر و تا 6 فوریه، باعث کشته شدن 72 شهروند یمنی و 469 زخمی گردید.

تیم های نظارتی می گویند برخی از زخمی شدگان اوضاع شان بسیار وخیم ست.

خبرگزاری رسمی یمن به نقل از یک منبع نظامی گزارش داد که نقض‌های مکرر حوثی‌ها همچنان ادامه دارد این گروه با سلاح سنگین و سبک هدف خانه‌ها، مکان‌های عمومی و مقر ارتش را هدف قرار می دهند. حوثی‌ها همچنین هیئت ماموران سازمان ملل را نیز مورد هدف قرار دادند.

طبق این گزارش حوثی‌ها طی چند ساعت گذشته، انبارهای تجهیزات سازمان ملل متحد را هدف قرار دادند.علاوه بر این شبه نظامیان حوثی مرتب مواضع دفاعی خود را با کاشت مین‌ها و کندن کانال‌ها و موانع تقویت می‎کنند.

این منابع می‌گویند حوثی متعمدانه آتش‌بس را نقض می‌کنند تا نیروهای ائتلاف بین المللی را به واکنش مجبور کنند و سپس آتش بس را لغو کنند.

در همین حال دفتر سازمان ملل متحد خواست تا اقدامات ضروری و جدی را برای فشار بر شبه نظامیام حوثی صورت گیرد.

دفتر همچنین خواست تا این تخلفات از سوی حوثی‌ها بلافاصله متوقف و این گروه به توافقنامه سازمان ملل متحد مربوط به صلح الحدیده پایبند باشند.