.
.
.

شورای امنیت ازاحزاب لبنان خواست از نزاع‌های خارجی دور شوند

«شورای امنیت بار دیگر بر ضرورت خلع سلاح همه شبه‌نظامیان در لبنان تاکید کرد»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز جمعه 8 فوریه از تمام احزاب لبنان که در دولت جدید شرکت دارند خواست تا سیاستی را اتخاذ کنند که آنها را از هر گونه درگیری خارجی دور کند.

شورای امنیت بدون اشاره مستقیم به حزب الله لبنان که در جنگ داخلی سوریه دخالت کرد، از احزاب لبنانی خواست که اولویت را به کشور خودشان بدهند و از نزاع‌های منطقه‌ای دور باشند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد بار دیگر خواستار اجرای قطعنامه‌های این شورا در رابطه با خلع سلاح تمام گروه‌های مسلح در لبنان به طوری که هیچ سلاح یا سلطه‌ای به جز سلاح و سلطه دولت در این کشور وجود نداشته باشد.

بیانیه‌ای شورای امنیت با استقبال و ابراز خرسندی از تشکیل دولت اتحاد ملی لبنان که در تاریخ 31 ژانویه، اعلام شد، این اقدام را یک گام مثبت برای ثبات این کشور دانست.

گروه‌های لبنانی به دلیل اختلافات سیاسی داخلی 9 ماه پس از اعلام نتایج انتخابات پارلمانی توانستند دولت جدید را با نخست وزیری سعد الحریری و مشارکت دیگر طیف‌های سیاسی این کشور تشکیل دهند.

اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد رهبران سیاسی را تشویق کردند تا از شکل گیری دولت جدید برای مقابله با چالش‌های امنیتی، اقتصادی، اجتماعی و بشر دوستانه استفاده کنند .

شورای امنیت همچنین از دولت جدید خواست تا اصلاحات را اجرا کند و با فساد مبارزه کند.