فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • الجبیر: رهبری سعودی «خط قرمز» است

  «سعودی از راه‌حل دو دولت برای مساله فلسطین حمایت می‌کند»

  منبع: دبی-العربیه.نت

  وزیر مشاور سعودی در امور خارجه سعودی، عادل الجبیر، روز جمعه اعلام کرد که دستگاه قضایی سعودی متعهد است تا افرادی را که در قتل جمال خاشقجی دست داشتند محاکمه کند.

  او که در واشینگتن سخن می‌گفت، تأکید کرد که رهبری پادشاهی عربی سعودی «خط قرمز» است.

  الجبیر، اظهار داشت که رهبری سعودی دیکته کردن آنچه را باید انجام دهد از سوی هیچ کشوری را نمی‌پذیرد. وی نسبت به ربط دادن جنایت قتل خاشقجی به رهبری سعودی هشدار داد.

  الجبیر افزود: «درباره گزارش نیویورک تایمز درباره خاشقجی نمی‌توان نظر داد، زیرا به منابعی ناشناخته استناد دارد.»

  وزیر سعودی در ادامه بیان کرد: «ما امیدواریم که کنگره آمریکا گامی به پس بردارد و منتظر نتایج تحقیقات در پرونده قتل خاشقجی بماند.»

  وزیر امور خارجه سعودی در امور خارجه این کشور، اضافه کرد که ربط دادن ولی‌عهد، شاهزاده محمد بن سلمان به پرونده قاشقجی تلاشی بی اساس است، «ما افرادی را که در این پرونده دست داشتند تحت پیگرد قرار می‌دهیم.»

  راه حل دو دولت برای مساله فلسطین

  الجبیر درباره موضع پادشاهی عربی سعودی در قبال مساله فلسطین گفت که کشورش از راه حل دو دولت بر اساس مرزهای 1967 و تعیین قدس شرقی به عنوان پایتخت فلسطین بر اساس قطعنامه‌های بین‌المللی و شورای امنیت حمایت می‌کند.

  وزیر مشاور در امور خارجه سعودی درباره سوریه گفت: «ما در دوره اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، پیشنهاد کردیم تا یک نیروی مشترک عربی به سوریه اعزام کنیم اما مورد توجه اوباما قرار نگرفت».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران