.
.
.

جنگنده‌های اسرائیل نوار غزه را بمباران کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جنگنده‌های اسرائیل شامگاه چهارشنبه 6 فوریه مواضع گردان‌های القسام شاخه نظامی گروه حماس واقع در شرق رفح و شرق دیر بلح را بمباران کرد.

به گزارش خبرنگار العربیه در بیت المقدس، اسرائیل گفته است که این بمباران در واکنش به پرتاب یک موشک از نوار غزه به سوی حصار امنیتی واقع در مرز این کشور با نوار غزه صورت گرفت.

شامگاه چهارشنبه آژیرهای خطر در تعدادی از شهرک‌های یهودینشین نزدیک نوار غزه به صدا در آمدند.

که هنوز گزارش‌هایی درباره تلفات این حملات هوایی منتشر نشده است.

اسرائیل روز یکشنبه اعلام کرد که ساخت دیوار حائل در امتداد مرز این کشور با نوار غزه برای «محافظت» از مرزهایش آغاز کرده است.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل قبل از انعقاد کنفرانس هفتگی دولت به خبرنگاران گفت:«طی روزهای پایانی هفته ساخت دیوار در امتداد مرز با نواز غزه را آغاز خواهیم کرد».

وی یکی از ویژیگی‌های دیوار جدید را ارتفاع 6 متری آن از سطح زمین دانست که به گفته او مانع از نفوذ «تروریست‌ها» به خاک اسرائیل خواهد شد.

اگر چه بنیامین نتانیاهو هیچگونه جزئیات دیگری درباره طرح جدید ارائه نداد، اما وزارت دفاع اسرائیل در بیانیه‌ای گفت، عملیات ساخت این دیوار روز پنجشنبه آغاز خواهد شد.

پیشبینی می‌شود این دیوار حائل جدید در امتداد و روی دیواری ساخته شود که قبلا به طول 65 کیلومتر در زیر زمین احداث شده تا مانع از خطر تونلهای زیر زمینی شود که برای نفوذ از مرزها ساخته می‌شوند.