.
.
.

الجبیر: به جنگ علیه تروریسم و حامیان آن ادامه می‌دهيم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عادل الجبیر، وزیر مشاور سعودی در امور خارجه، روز چهارشنبه 7 فوریه 2019 گفت، کشورش به جنگ علیه تروریسم و حامیان آن ادامه خواهد داد.

وی گفت پادشاهی سعودى نسبت به تعهدات خود در قبال جامعه بین المللی و منطقه‌ای در مبارزه با تروریسم و گروه‌های تروریستی که امنیت و ثبات منطقه را تهدید می‌کنند، پایبند است.

الجبیر این اظهارت را در نشست وزرای کشورهای عضو ائتلاف بین المللی برای مبارزه با گروه تروریستی «داعش» در واشینگتن بیان کرد.

عادل الجبیر علاوه بر ریاست هیئت نمایندگی پادشاهی سعودی در نشست ائتلاف ضد تروریسم، او در جلسه وزرای «گروه بررسی اوضاع سوریه» که در واشنگتن دی سی برگزار شد را برعهده داشت.

الجبیر ضمن تبریک پیروزی ائتلاف بین المللی در جنگ علیه داعش، گفت:«ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش که در سال 2014 تاسیس شد، ابتدا کار خود را با 12 دولت عضو آغاز کرد که پادشاهی سعودی از اولین کشورهای تاسیس کننده این ائتلاف بود، و در عملیات نظامی متعددی علیه این گروه تروریستی شرکت کرد امروز ما بیش از 79 کشور عضو مبارزه با تروریسم داریم».


الجبیر افزود:«ریاض ضمن هماهنگی و همکاری با کشورها در ادامه مبارزه با تروریسم و حامیان آن همواره متعهد بوده و از همه تلاش‌های منطقه‌ای و بین المللی برای نابودی کامل گروه‌های تروریستی حمایت می کند».

الجبیر گفت ما بر این باوریم که جنگ ما علیه تروریسم باید شامل مبارزه با حمایت‌های مالی و تبلیغاتی کشورها از که با گفتمان ترویج کننده خشونت، تروریسم را توجیه می کنند. به همین دلیل، کشور من مرکز مبارزه با تروریسم و افراط گرایی و مبارزه با حامیان مالی تروریسم را تأسیس کرد. ما بر اهمیت ادامه این اتحاد تاکید می‌کنیم تا بتوانیم اقدامی فعالانه و داظمی برای شکست همیشگی تروریسم و عدم بازگشت آن در سراسر جهان داشته باشیم.

نشست کشورهای عضو ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش با مشارکت وزرای خارجه لهستان، سوئد، فرانسه، آلمان، هلند، دانمارک اوکراین، ایرلند، عراق، و پادشاهی سعودی که در واشینگتن برگزار شد.