.
.
.

البشیر وعده آزادی تمام روزنامه‌نگاران و خبرنگاران بازداشت شده را داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عمر حسن البشیر رئیس‌جمهوری سودان وعده آزادی تمام خبرنگاران بازداشت شده و حل و فصل همه مسائل مربوط به روزنامه‌نگاری و رسانه‌ها را داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سودان (سونا) البشیر شامگاه چهارشنبه 6 فوریه در دیدار با مسئولان رسانه‌ها و رسانه‌ها «دارالضیافه» گفت، رویکردی برای تشکیل کمیته‌ای به ریاست یک شخصیت ملی مورد قبول همه مردم سودان با هدف تدوین قانون اساسی دائم برای سودان وجود دارد.

او افزود: درهای گفت‌وگو با هر جریانی که برای تحقق صلح و خارج کردن کشور از بحران‌های سیاسی و اقتصادی تلاش می‌کند، باز است.

رئیس‌جمهوری سودان همچنین از وجود آمادگی برای لغو هزینه‌ها، مالیات و تعرفه‌های گمرکی اعمال شده بر صنعت رسانه خبر داد و گفت: «ایجاد سازمان‌های رسانه‌ای قوی که در خدمت مسائل کشور باشند، بسیار ضروری است».

البیشیر ادامه داد: «دولت، سیاست گفت‌وگو را به منظور رسیدن به صلح دائم و وفاق ملی، در پیش گرفته است».

رئیس جمهوری سودان با اشاره به تاریخ فعالیت‌های سیاسی احزاب و گروه‌ها در این کشور، گفت:«از زمان استقلال، انشقاق‌هایی در احزاب سیاسی کشور به وجود آمد که حزب کنگره ملی حاکم هم از این وضعیت دور نماند».

او بر ضرورت بازنگری در قوانین عمومی و عملی کردن قانون تاکید کرد.

البشیر با تاکید بر اهمیت حل و فصل مشکلات جوانان ، ضمن انتقاد از سیاست تعامل مدیریت بانک‌ها، گفت که جوانان حق تحقق آرزوهایشان را دارند.

رئیس جمهوری سودان افزود:«دولت برای بازگرداندن تعادل به اقتصاد ملی از راه بهره‌برداری از ثروت‌های کشور، تلاش می‌کند و از زمان آغاز صادرات نفت در سودان این کشور به سمت توسعه خدمات در زمینه‌های آموزشی، بهداشتی و راه‌سازی روی آورد.