.
.
.

محمد یزدی: منکران حجاب کافر هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد یزدی روحانی نزدیک به علی خامنه‌ای رهبر ایران که عضو شورای نگبان و دبیر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم هم هست، منکران حجاب را «کافر» توصیف کرد.

رسانه‌های ایران به نقل از محمد یزدی گزارش داده‌اند که سه‌شنبه 5 فوریه در سخنانی با انتقاد از وزیر ارشاد گفته است: «به این وزیر ارشاد می‌‎گویم برای چه هر روز بزرگداشت برگزار می‌کنید، در یکی از این سالن‌ها هر روز خواننده ‌می‌آورید، اسم آن را وزارت ارشاد اسلامی می‌گذارید، باید از این خانواده شهداء خجالت کشید».

مخالفت‌ها با برگزاری کنسرت در ایران در سال‌های اخیر بیشتر شده و هر از چند گاهی خبری از لغو یک کنسرت در یکی از شهرها منتشر می‌شود. امامان جمعه عمده مخالفان برگزاری کنسرت‌ها هستند.

یزدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «اگر رئیس جمهور می‌باشید، باید به مردم خدمت کنید. مشکل مردم را حل کنید. اگر اسلام را بیان می ‌نید، به اندازه علمتان و فهمتان بگوئید. نباید بیش از این گفت. حجاب از ضروریات دین است و منکرش کافر است».

اخیرا حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران سخانی درباره حجاب بیان کرد که با انتقادهای گسترده‌ای از سوی اصولگرایان و برخی روحانیون مواجه شد.
رئیس جمهوری ایران همچنین با انتقاد از سخت‌گیری در مورد حجاب زنان گفته بود: «قرآن ابتدا مرد را از نگاه هرز دور می‌کند. اما ما می‌رویم و به خاطر حجاب دختران و زنان را دستگیر می‌کنیم».