فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پاپ فرانسیس وارد امارات شد: ورود اولین پاپ تاریخ به شبه‌جزیره عربی

  منبع: دبی-العربیه نت.فارسی

  پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان برای دیداری رسمی شامگاه یکشنبه 3 فوریه 2018 وارد ابوظبی، پایتخت امارات متحده عربی شد و از سوی شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولی‌عهد ابوظبی و دکتر احمد الطیب، شیخ الأزهر مورد استقبال قرار گرفت.

  مراسم استقبال رسمی از پاپ روز دوشنبه 4 فوریه برگزار می‌شود و رهبر کاتولیک‌های جهان پس از آن از مسجد و آرامگاه شیخ زاید دیدن خواهد کرد.

  او همچنین روز سه‌شنبه در شهرک ورزشی شیخ زاید به نیایش خواهد پرداخت و پیش‌بینی می‌شود بیش از 120 هزار نفر در این مراسم حضور یابند.

  پس از فرود هواپیمای حامل پاپ، چند کودک با دسته‌های گل به استقبال او رفتند و او پس از سلام و احوال‌پرسی با استقبال‌کنندگان به همراه شیخ الازهر به محل اقامتش رفت.

  رهبر کاتولیک‌های جهان روز یکشنبه در واتیکان و ساعاتی پیش از پرواز به سمت ابوظبی از طرف‌های درگیر در یمن خواسته بود به شکل فوری برای رسیدن به تقویت توافقات موجود تلاش کنند تا با آرامش در شهر الحدیده، تا رساندن کمک‌های انساندوستانه ممکن شود.
  او گفت: «از همه طرف‌های درگیر و جامعه جهانی درخواست می‌کنم به سرعت به تقویت احترام به توافقات موجود پرداخته و توزیع غذا و تلاش برای خدمت به مردم را تضمین کنند.»

  دیدار پاپ از امارات متحده عربی 3 روز به طول خواهد انجامید. دکتر احمد الطیب، شیخ الأزهر نیز برای دیدار و گفتگو با پاپ به پایتخت امارات متحده عربی آمد. شیخ الأزهر بنا به دعوت رسمی ولی عهد ابوظبی انجام شد، تا او و پاپ به شکل همزمان در ابوظبی حضور داشته باشند. امارات متحده عربی سال 2019 را «سال مدارا» نامید.

  سفر پاپ به امارات متحده عربی اولین سفر یک رهبر کاتولیک‌های جهان به شبه‌جزیره عربی، خاستگاه اسلام است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران