فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • رهبر کاتولیک‌های جهان در ابوظبی: امارات نمونه‌ای برای هم‌زیستی و برادری انسانی است

  منبع: دبی-العربیه.نت

  این روزها امارات متحده عربی میزبان پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان است که در اولین سفر خود به شبه جزیره عربی، در این کشور حضور یافت؛ کشوری که پاپ فرانسیس آن را نمونه‌ای برای «هم‌زیستی و برادری انسانی و مکانی برای دیدار تمدن‌ها و فرهنگ‌های متنوع» توصیف کرده است.

  سفر پاپ فرانسیس به امارات در حالی صورت می‌گیرد که سال2019میلادی در این کشور «سال تسامح» نام گرفته است.

  رهبر کاتولیک‌های جهان، یکشنبه 3فوریه به امارات رسید و شیخ محمد بن زاید آل نهیان ولی‌عهد ابو ظبی و جانشین فرمانده کل نیروهای مسلح امارات، در راس استقبال کنندگان از او قرار داشت.

  رسیدن پاپ فرانسیس به امارات با برگزاری کنفرانس«برادری انسانی» در ابوظبی با حضور صدها تن از شخصیت‌های بین‌المللی، هم‌زمان شد.

  روز دوشنبه شیخ محمد بن زاید و شیخ محمد بن راشد آل مکتوم حاکم دبی و رئیس شورای وزیران امارات، با پاپ فرانسیس دیدار و گفت‌وگو کردند.

  شیخ محمد بن زاید در توئیتی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: «من و برادرم محمد بن راشد از دیدار با پاپ فرانسیس اسقف اعظم کلیسای کاتولیک در خانه زاید، وطن تسامح، خشنود شدیم. در این دیدار درباره راه‌های توسعه همکاری دو جانبه به گونه‌های که ارزش‌های گفت‌وگو، تسامح و هم زیستی انسانی مستحکم شده و مهم‌ترین ابتکار عمل‌ها به منظور محقق شدن صلح، ثبات و توسعه برای ملت‌ها و جامعه‌ها محقق شود، گفت‌وگو کردیم».

  این دیدار در کاخ ریاست کشور در ابوظبی برگزار شد. پاپ فرانسیس در دفتر یادبود کاخ در یادداشتی ضمن ابراز خوشنودی از سفر به کشور امارات و تقدیر از استقبال پر شور، از «نقش محوری امارات در توسعه و استحکام فرهنگ گفت‌وگو، تسامح، هم‌زیستی مسالمت‌آمیز و برادری میان ملت‌ها، در کنار تلاش برای استقرار پایه‌های توسعه، امنیت و ثبات برای ملت‌ها و کشورهای جهان» تقدیر کرد.

  در جریان این سفر، رهبر کاتولیک‌های جهان با شیخ احمد الطیب امام الازهر مصر، یادداشت تفاهمی برای توسعه فرهنگ تسامح و مبارزه با تندروی، امضا کردند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران