فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • توضیح بحرین درباره پرونده «العریبی فوتبالیست»: از قطر به ایران فرار کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  وزارت امور خارجه بحرین اعلام کرد که حکیم العریبی بازیکن فوتبال و همه متهمان پرونده‌های جنایی در کشور، از حقوق کامل قانونی برخودارند و دفاع کافی و نمایندگی مناسب‌شان در دادگاه برای‌شان تضمین شده است.

  در بیانیه وزارت امور خارجه بحرین آماده است که العریبی، حق درخواست تجدید نظر در حکم صادره علیه خود در صورت حضور در دادگاه تجدید نظر در بحرین را دارد، همان‌گونه که دیگر محکومان پرونده انجام دادند.

  در بیانیه‌ای که وزارت امور خارجه بحرین شامگاه یکشنبه 3 فوریه برای توضیح درباره پرونده العریبی صادر کرده، آمده است: «حکمی بین‌المللی برای بازداشت العریبی به اتهام فرار پیش از آغاز محاکمه صادر شد. او با کفالت آزاد شده بود و در دسامبر 2013 برای سفر به منظور مشارکت در رقابت‌های فوتبال در قطر، مجوز دریافت کرد. او اما از قطر به طور محرمانه به ایران سفر کرد».

  این بیانیه افزود: «العریبی که اوایل سال 2014 به اتهام تعدادی از جرایم و بر پایه قانون مجازات کیفری بحرین محکوم شد، برای دفاع از خود و رد اتهامات مطرح شده درباره در اختیار داشتن مواد آتش‌زا، حضور نیافت. او و شمار دیگر از افراد به ایجاد آتش‌سوزی عمدی و آسیب رساندن به اموال و املاک، متهم شده بودند».

  وزارت امور خارجه بحرین یادآور شد: «صدور حکم بازداشت بین‌المللی، اقدامی معمول و حق همه کشورهای عضو اینترپل است. این حق ابزاری فعال برای مبارزه با جرایم است».

  شایان ذکر است که بازیکن فوتبال بحرینی پناهنده در استرالیا، به خاطر اتهامی که به سال 2012 باز می‌گردد، در تایلند بازداشت شد. او به ایجاد آتش‌سوزی عمد، در اختیار داشتن بمب‌های آتش‌زا و آسیب رساندن به املاک عمومی و خصوصی متهم شده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران