.
.
.

عمر البشیر: واتساپ و فیسبوک نمی‌توانند رهبران و دولت‌ها را تغییر دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عمر البشیر، رئیس‌جمهوری سودان با تمسخر مخالفانش برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی با هدف بسیج مردم علیه او، گفت که واتساپ و فیسبوک نمی‌توانند رهبران و دولت‌ها را تغییر دهند. عمر البشیر از سه دهه پیش رئیس‌جمهوری سودان است.

رهبران مخالفان دولت عمر البشیر در سودان، از واتساپ، فیسبوک و دیگر شبکه‌های اجتماعی و برنامه‌های پیام‌رسان برای هماهنگی اعتراضات و بسیج مخالفان علیه او استفاده می‌کنند. این موضوع با واکنش تمسخرآمیز رئیس‌جمهوری سودان مواجه شد و عمر البشیر در جمع هوادارانش در شهر کسلا در شرق سودان گفت که دولت‌ها و رهبران را می‌توان با انتخابات و نه واتساپ و فیسبوک تغییر داد.

البشیر افزود: «باید رضایت هوادارنمان و به ویژه جوانان را جلب کنیم. آنها در مرکز توجه قرار دارند تا آینده را برای آنها از طریق گفت‌وگو بسازیم.»

مسئولان رسمی می‌گویند در اعتراضات گسترده سودان که هفته‌هاست در جریان است تا کنون 30 نفر جان باخته‌اند ولی نهادهای حقوقی تعداد کشته‌ها را 40 نفر اعلام می‌کنند.

ناآرامی‌ها در سودان در اعتراض به افزایش سه‌برابری قیمت نان آغاز شد ولی با فراگیر شدن در سرتاسر کشور، کناره‌گیری عمر البشیر از قدرت از سوی معترضان مطالبه شد.