.
.
.

روسیه از آمریکا خواست هرچه سریع‌تر پایگاه التنف را تسلیم حکومت سوریه کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روسیه پنجشنبه 31 ژانویه از آمریکا خواست نیروهایش را از پایگاه التنف سوریه که در نزدیکی مرزهای اردن و عراق قرار دارد، خارج کرده و این پایگاه را تسلیم حکومت دمشق کند.

به گزارش خبرگزاری‌ها، ماریا زاخاروف سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در کنفرانسی خبری گفت: «مسکو از واشینگتن می‌خواهد در اسرع وقت نیروهایش را از التنف خارج کرده و پایگاه را تسلیم دمشق کند».

درباره اردوگاه آوارگان الرکبان که در نزدیکی پایگاه التنف قرار دارد هم زاخاروف گفت: «سازمان ملل متحد در حال حاضر خود را برای ارسال دومین کاروان حامل کمک‌های بشر دوستانه برای ساکنان اردوگاه آماده می‌کند».

زاخاروف ادامه داد: «امیدواریم کارکنان بخش کمک‌های بشر دوستانه وابسته به سازمان ملل متحد اجازه تکرار کوتاهی‌هایی را ندهند که در ارسال کاروان نخست در نوامبر 2018 روی داد. امیدواریم امنیت، انتقال و توزیع کالاها را به طور کامل فراهم کنند».

او با تاکید بر این‌که مسکو خواهان تسریع روند اسکان ساکنان اردوگاه الرکبان در شهرهای سوریه است، گفت: «تا ژانویه 2019شمار سوری‌هایی که در مناطق با دسترسی‌های دشوار سکونت می‌کنند، به حدود یک میلیون تن رسید.این آمار یک سوم شمار افرادی است که سازمان ملل متحد آن‌ها را پایان سال 2017 به ثبت رسانده بود».