فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • وزیر انرژی سعودی: ناآرامی‌های ونزوئلا تأثیری بر نفت ندارد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  خالد الفالح، وزیر انرژی پادشاهی عربی سعودی دوشنبه 28 ژانویه تاکید کرد ‌که ناآرامی‌های ونزوئلا تاکنون هیچ تأثیری بر بازار نفت جهان نداشته‌ است.

  به گزارش العربیه، خالد الفالح وزیر انرژی سعودی ضمن اعلام این‌که تاکنون تحولات اوضاع در ونزوئلا را با سایر همکاران خود در اوپک بررسی نکرده است افزود، در شرایط کنونی و علی‌رغم ناآرامی‌های ونزوئلا نیازی به اتخاذ تدابیر اضافی درباره بازار نفت نیست.

  در همین راستا خالد الفالح ابراز امیدواری کرد که توافق اوپک به طور کامل به مورد اجرا گذاشته شود وی همچنین افزود که اوضاع به ارزیابی مجدد در ماه‌های مارس - آوریل نیاز دارد.

  قیمت‌های نفت در بازارهای جهانی روز دوشنبه 28 ژانویه و پس از آن‌که شرکت‌های آمریکایی تعداد دکل‌های حفاری نفت را برای اولین بار در سال جاری افزایش دادند به میزان%1 کاهش یافت، که این نشان می‌دهد که حجم تولید نفت خام بیشتر افزایش یافته و به تبع آن قیمت‌ها نیز همچنان رو به افزایش بوده به طوری که در ماه ژانویه رکورد بی سابقه‌ای را در 14 سال گذشته رقم زد.

  قیمت نفت خام برنت با 1.14 دلار کاهش به سطح 60.50 دلار در بشکه رسید این در حالی است که نفت خام آمریکا با 1.05 دلار کاهش به 52.64 دلار در بشکه رسید.

  هفته گذشته و پس از آن‌که خوان گوایدو، رییس پارلمان ونزوئلا خود را به عنوان رییس جمهوری موقت ونزوئلا و به جانشینی از نیکلاس مادورو معرفی کرد قیمت‌های نفت با ناآرام شدن اوضاع در ونزوئلا افزایش یافت.

  خوان گوایدو که خود را به عنوان رییس جمهوری موقت ونزوئلا معرفی کرد مورد تایید و شناسایی ایالات متحده آمریکا و دیگر کشورها به ویژه کشورهای اروپایی قرار گرفت.

  ونزوئلا دارای بزرگترین ذخیره‌های نفت جهان است و علی‌رغم کاهش شدید قیمت‌های طلای سیاه در سال‌های اخیر همواره به عنوان عضوی مهم در سازمان کشورهای صادر کننده نفت اوپک ایفای نقش کرده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران