فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سعودی: از امنیت و ثبات سودان حمایت می‌کنیم

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  شورای وزیران سعودی سه‌شنبه 29 ژانویه در کاخ الیمامه شهر ریاض، به ریاست ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود تشکیل جلسه داد و در آن با جمهوری سودان برای مقابله با چالش‌های اقتصادی پیش‌رو، اعلام همبستگی کرد.

  ترکی بن عبدالله الشبانه وزیر اطلاع رسانی در این باره به خبرگزاری رسمی سعودی (واس) گفت: «موضع سعودی بیانگر مواضع ثابتش به رهبری خادم حرمین شریفین در ارتباط با کشورهای دوست و اهمیت دادن به امنیت و ثبات این کشورها است».

  او ادامه داد که ملک سلمان تاکید کرد امنیت و ثبات سودان، امنیت و ثبات سعودی است و در همین رابطه، هیئتی در سطح وزیران، برای توسعه روابط اقتصادی و افزایش داد و ستد تجاری میان دو کشور، روانه سودان کرد.

  در روزهای گذشته ملک سلمان بن عبدالعزیز، هیئتی در سطح وزرا به منظور همبستگی با سودان در مقابل بحران‌های اقتصادی، روانه این کشور کرده بود.

  عمر حسن البشیر رئیس‌جمهوری سودان شامگاه پنجشنبه از این هیئت که از دکتر ماجد بن عبدالله القصبی وزیر بازرانی و سرمایه‌گذاری، دکتر نبیل بن محمد العامودی وزیر حمل و نقل و احمد بن عبدالعزیز قطان وزیر مشاور در امور کشورهای آفریقایی تشکیل شده، استقبال کرد.

  در جریان این سفر، دکتر ماجد بن عبدالله القصبی وزیر بازرگانی و سرمایه‌گذاری، از وجود طرحی واضح برای افزایش تبادل تجاری میان دو کشور برپایه دستورات ملک سلمان بن عبدالعزیز خبر داد و گفت که در همین رابطه، هیئتی از بازرگانان سعودی به سودان سفر خواهند کرد.

  او گفت: «خادم حرمین شریفین تاکید کرده که امنیت و ثبات سودان، امنیت و ثبات سعودی است».

  او تاکید کرد که سعودی، هیچ گاه در حمایت از سودان و مردمش درنگ نکرده است. او همچنین به نقش بزرگ سودانی‌ها در حمایت از بخش آموزش در سعودی اشاره کرد.

  او یادآور شد که سعودی بیش از 23 میلیارد دلار وام برای پروژه‌های توسعه‌ای در جمهوری سودان ارائه داده که خود روابط برادری و همکاری به سود دو ملت دوست را توسعه می‌دهد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران