.
.
.

21 کشته از جمله 12 نیروی سپاه ایران در حملات هوایی اسرائیل به سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دیدبان حقوق بشر سوریه در آماری جدید، شمار کشته شدگان در حملات بامداد دوشنبه 21 ژانویه اسرائیل به سوریه را دستکم 21 تن اعلام کرد که 12 تن از آن‌ها از نیروهای سپاه پاسداران ایران هستند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، حملات هوایی اسرائیل، انبارهای موشک و مهمات وابسته به نیروهای ایرانی و متحدانشان در نزدیکی دمشق و همچنین «مراکز پدافند هوایی سوریه» وابسه به نظام این کشور در مناطق مشرف بر پایتخت و جنوب آن را هدف قرار داد.

رامی عبدالرحمن مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه گفت: «15 تن از کشته شدگان از جنگجویان خارجی هستند که 21 تن از آن‌ها ایرانی‌اند».

او هویت سه قربانی خارجی دیگر را مشخص نکرد اما گفت 6 تن از نیروهای دولتی سوریه، در میان کشته شدگان هستند.

دیدبان حقوق بشر سوریه دوشنبه آمار اولیه کشته شدگان را 11 تن اعلام کرده بود.

اسرائیل از سلسله حملات هوایی در سوریه علیه انبارها و مراکز اطلاعاتی و آموزشی خبر داده بود که واسته به نیروی قدس سپاه پاسداران هستند. بنا بر این اعلام، انبارهای مهمات و یک موضع در فرودگاه بین‌المللی دمشق هم بمباران شد.

جاناتان کونریکوس سخنگوی نظامی اسرائیلی به خبرنگاران گفت که اسرائیل، آتش‌بارهای پدافند هوایی نیروهای نظام سوریه را که ده‌ها موشک را به سمت اهداف اسرائیلی پرتاب کردند نیز هدف قرار داد.

رامی عبدالرحمن می‌گوید این شدیدترین حملاتی است که از آغاز بحران سوریه در سال 2011 علیه مواضعی در این کشور انجام داده است. او افزود که باند فرودگاه دمشق در این حملات آسیب دید.

از زمان آغاز بحران سوریه در سال 2011، اسرائیل بارها اهداف نظام سوریه، حزب‌الله لبنان و نیروهای ایرانی را در سوریه بمباران کرد. 12 ماه ژانویه جاری هم اسرائیل مواضعی را در فرودگاه دمشق بمباران کرده بود.

اسرائیل تاکید می‌کند که با تلاش‌های ایران برای ایجاد پایگاه نظامی مستحکم برای خود در سوریه و ارسال اسلحه برای حزب‌الله لبنان مقابله خواهد کرد.