.
.
.

بمباران شدید مواضع حوثی‌ها در صنعا و دیگر مناطق یمن توسط جنگنده‌های ائتلاف عربی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع تلویزیون العربیه در یمن بامداد یکشنبه 20 ژانویه از حملات گسترده هوایی جنگنده‌های ائتلاف عربی علیه مواضع حوثی‌ها در صنعا و دیگر مناطق خبر دادند.

جنگنده‌های ائتلاف عربی شامگاه شنبه و بامداد یکشنبه بیش از 50 عملیات ویژه و حساب شده در مناطق صنعا انجام دادند

این عملیات گسترده هوایی که هنوز هم ادامه دارد، بر اساس اطلاعات نظامی از پیش شناسایی شده از مراکز شلیک موشک‌های بالستیک و زاغه‌های قطعات پهپاد و اسلحه سنگین متعلق به حوثی‌ها انجام شد.

طبق این گزارش، جنگنده‌های ائتلاف در عملیاتی فراگیر و پی در پی مواضع نظامی و مهم حوثی‌ها را در شمال غرب صنعا و دیگر مناطق تحت کنترل این گروه را به شدت بمباران کردند.

منابع ارتش ملی یمن اعلام کرد، ائتلاف عربی اردوهای آموزشی شبه نظامیان وابسته گردان زره پوش و پدافند هوایی در منطقه «جدر» در صنعا را بمباران کردند.

جنگنده‌های ائتلاف عربی همچنین پادگان‌های الدیلمی، الصیانه، الحفاء، النهدین و کاخ ریاست جمهوری در صنعا که به مقر حکومت حوثی‌ها تبدیل شده است را به شدت بمباران کردند.

سرتیپ عبده مجلی، سخنگوی ارتش یمن در بیانیه گفت، عملیات تا نابودی کامل ماشین جنگی حوثی‌ها ادامه خواهد داشت او گفت احتمالا عملیات زمینی نیز با پوشش هوایی ائتلاف عربی آغاز خواهد.

سخنگوی ارتش یمن، از مردم این کشور خواست تا از مراکز تجمع یا پادگان‌های آموزشی حوثی دور شوند.

اين مقام نظامى افزود:«تمام اماکن نظامی که حوثی‎ها در آن فعالیت دارند اهداف قانونی جنگنده‌های ائتلاف و ارتش ملی یمن خواهد بود».
جنگنده‌های ائتلاف علاوه بر صنعا مواضع و مراکز تجمع حوثی‌ها در ذمار و نهم را به شدت بمباران کردند.

سرتیپ مجلی، به تلویزیون العربیه گفت، ائتلاف اهدافی دقیق و از پیش شناسایی شده را هدف قرار داد.

سخنگوی ارتش یمن گفت این اهداف با استفاده از اطلاعات نظامی دقیق که به مدت 3 ماه توسط منابع و مراکز اطلاعاتی ارتش ملی و ائتلاف عربی جمع‌آوری شده بود، مورد حمله هوایی قرار گرفت.

وی افزود یکی از اهداف مهم که مورد هدف قرار گرفت و کاملا نابود شد، مرکز فرماندهی و کنترل حوثی‌ها در پایگاه هوایی الدیلمی در اطراف صنعا بود.

سخنگوی ارتش یمن گفت عملیات در روزهای آینده به صورت متوالی زمینی و هوایی علیه شبه نظامیان حوثی ادامه خواهد یافت.

وی افزود که حوثی‌ها تاکنون بیش از 500 بار توافقنامه آتش بس در الحدیده را نقض کرده‌اند.