.
.
.

یک مقام آمریکایی: برغم هجوم داعش به منبج، نیروهایمان را از سوریه خارج می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک مقام بلند پایه آمریکایی از کاخ سفید روز پنجشنبه 17 ژانویه 2019 گفت، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از طرح خروج نیروهای آمریکایی از سوریه عقب نشینی نخواهد کرد.

به گفته این منبع پس از حمله اخیر داعش به یک خودرو گشت‌زنی آمریکایی که به کشته شدن دو سرباز آمریکایی، یک کارمند غیرنظامی پنتاگون و یک پیمانکار منجر شد، تصمیم ترامپ برای خروج نیروهای آمریکا از سوریه جدی‌تر شد.

یک مسئول بلند پایه آمریکایی که نخواست نامش فاش شود، به خبرگزاری رویترز گفته است که در حمله داعش به منبج، 4 سرباز آمریکایی کشته و سه تن دیگر نیز زخمی شدند.

داعش در یکی از بیانیه‌های خود اعلام کرد، یکی از اعضای این گروه در یک عملیات انتحاری تعدادی از آمریکایی‌ها را به قتل رسانده است.

در همین حال دیدبان حقوق بشر سوریه، اعلام کرد، دست 19 تن در حمله انتحاری داعس به منبج کشته شدند.

نیروهای ائتلاف بین المللی نیز با انتشار بیانه‌ای از هجوم انتحاری داعش به نیروهای این ائتلاف و کشته شدن چند سرباز آمریکایی خبر داده بودند.

حمله انتحاری داعش به منبج تقریبا یک ماه پس از اعلام ناگهانی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، از خروج حدود 2000 سرباز آمریکایی از سوریه صورت می‌گیرد.

دونالد ترامپ با این استدلال که داعش در سوریه شکست خورده است اعلام کرد، حضور نیروهای آمریکایی در سوریه پس از تمام شدن ماموریتشان دیگر معنایی ندارد. تصمیم ترامپ با مخالفت برخی مقام‌های آمریکایی مواجه شد.

تصمیم ناگهانی دونالد ترامپ به استعفای جیمز ماتیس، وزیر دفاع، آمریکا منجر شد.