فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • امارات: کُردها نقشی محوری در شکست داعش ایفا کردند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی گفت که کُردها، نقشی محوری در شکست گروه داعش در سوریه ایفا کردند.

  قرقاش دوشنبه 14 ژانویه در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: «با توجه به نقش محوری که کُردها در شکست گروه تروریستی داعش ایفا کردند، نگرانی منطقه‌ای و بین‌المللی برای سرنوشت‌شان مشروع است. از این رو منفع عربی در این است که تعامل با نقش و جایگاه کُردها، در چارچوب سیاسی و به گونه‌ای باشد که تمامیت ارضی سوریه حفظ شود».

  ترکیه جنگجویان کُرد یگان‌های حمایت از خلق را امتداد حزب کارگران کُردستان و گروهی «تروریستی» می‌داند. از این رو بارها تهدید کرده که مواضع آن‌ها را در شمال سوریه هدف قرار خواهد داد.

  یگان‌های حمایت از خلق (کُرد) متحدان آمریکا در جنگ علیه گروه داعش هستند.

  ترکیه در هفته‌های اخیر تهدید به آغاز اقدامی نظامی علیه مواضع کُردهای سوریه کرده است؛ مساله‌ای که باعث تنشی جدید میان واشینگتن و آنکارا شده است.

  دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا دوشنبه در توئیتی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر تهدید کرد اگر ترکیه جنگجویان کُرد تحت حمایت واشینگتن را هدف قرار دهد، ایالات متحده اقتصاد ترکیه را ویران خواهد کرد.

  این سخنان با واکنش مقام‌های ترکیه مواجه شد؛ اگرچه پس از آن اعلام شد که ترامپ و رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه در مکالمه‌ای تلفنی درباره ایجاد منطقه‌ای حایل در مرزهای سوریه و ترکیه گفت‌وگو کردند.


  تبلیغات

  برگزیده های کاربران