.
.
.

سازمان ملل: درگیری مجدد در دیر الزور باعث فرار هزاران غیر نظامی شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سازمان ملل متحد روز شنبه 12 ژانویه اعلام کرد، هزاران شهروند غیرنظامی سوری در اثر درگیری مجدد در دیر الزور از مجبور شدند که از این استان فرار کنند.

سازمان ملل از تلاش ترکیه و روسیه برای برقراری صلح در این مناطق و حفظ ثبات و امنیت در ادلب استقبال کرد.

استفان دوغریک، سخنگوی دبیر کل سازمان ملل، در یک کنفرانس مطبوعاتی که روز جمعه در مقر دائمی سازمان ملل متحد در نیویورک بر گزار شد، گفت:«آغاز درگیری‌های جدید در ادلب باعث آوارگی و فرار هزاران شهروند غیر نظامی سوری از این استان شده است».

دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR) در باره افزایش تلفات در میان غیر نظامیان و جابجایی گسترده هزاران سوری در این شرایط سخت زمستانی ابراز نگرانی شدید کرده است.

طبق این گزارش بیشتر درگیری‌ها طی روزهای گذشته در استان دیرالزور در منطقه «هجین» بوده است.

هفته گذشته در حملات هوایی جنگنده‌های روسیه به خان شیخون در شمال ادلب، هفت نفر از زیر آوار بیرون کشیده شدند این هفت نفر غیرنظامی به شدت زخمی شده بودند.

منابع سوری می‌گویند همه افراد زخمی شده که به بیمارستان انتقال داده شدند، از اعضای یک خانواده بودند.

یک منبع نزدیک به مخالفان حمله مذکور را از سوی جنگنده‌های روسی و از پایگاه نظامی حمیمیم در جنوب شرق لاذقیه اعلام کرده است.

از سوی دیگر شبکه حقوق بشر سوریه در گزارش ماه گذشته خود از قتل 45 غیرنظامی از جمله 22 کودک و 6 زن توسط نیروهای رژیم اسد و با نقض توافق‌نامه سوچی از 17 سپتامبر تا 24 دسامبر 2018 خبر داده بود.