.
.
.

تصویری...اعتراض در هرات؛ نامزدان معترض به حکومت افغانستان هشدار دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نامزدان معترض ولایت هرات در غرب افغانستان روز شنبه 12 ژانویه به حکومت مرکزی این کشور هشدار دادند، اگر تا 48 ساعت دیگر به خواسته های آنها رسیدگی نشود، تمام شاهراه های منتهی به این ولایت بسته خواهند شد.

به گزارش خبرنگار العربیه در افغانستان، این معترضان با تجمع اعتراضی در مقابل دفتر والی هرات که صدها نفر اشتراک کرده بودند تاکید کردند، باید آرای پاک از ناپاک جدا شود.

عبدالرازق حکیمی، یکی از نامزدان معترض دفتر کمیسیون مستقل انتخابات ولایت هرات را به تقلب گسترده و فساد متهم کرده گفت، باید مسئولان این کمیسیون به دادگاه کشانده شوند.

حکیمی مدعی شد، انتخابات پارلمانی ولایت هرات با تقلب گسترده و فساد برگزار شد و بعضی از افراد با رأی تقلب برنده شدند.

او تاکید کرد، تمام نامزدان معترض تصمیم مشترک گرفته اند که اگر حکومت مرکزی تا 48 ساعت دیگر به خواست های آنها رسیدگی نکند، تمام شاهراه های منتهی به این ولایت بسته خواهند شد.

از سوی دیگر، احمدشاه قانونی، رییس کمیسیون مستقل انتخابات ولایت هرات تمام اتهامات نامزدان معترض را بی اساس خوانده گفت، او در برابر قانون پاسخ گو است.

مجیب الرحمن فیضی، معاون سخنگوی والی هرات در این زمینه گفت، خواسته های نامزدان معترض را با سران حکومت و دفتر مرکزی کمیسیون مستقل انتخابات در کابل در میان می گذارد.

قابل ذکر است که انتخابات پارلمانی افغانستان نزدیک به سه ماه پیش برگزار شد که تا کنون نتایج نهایی آن اعلام نشده است.