.
.
.

در پی افزایش تنش در یمن، گریفتس خواستار خویشتنداری طرف‌های درگیر این کشور شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به دنبال بالا گرفتن تنش‌ از سوی شبه‌نظامیان حوثی، مارتن گریفیتس، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد، روز پنجشنبه 10 ژانویه، ضمن ابراز نگرانی از «افزایش خشونت‌‌» تمامی طرف‌های درگیر در یمن را به خویشتنداری فراخواند.

به گزارش تلویزیون العربیه، فرستاده سازمان ملل ضمن ابراز نگرانی از خشونت‌های اعمال شده از سوی حوثی‌ها، تمامی طرف‌های نزاع را به خویشتنداری و دوری جستن از تشدید تنش‌ها فراخواند.

گریفیتس همچنین از طرف‌های درگیر خواست تا در راستای ایجاد فضای مناسب برای محافظت از دستاوردهای مثبت رایزنی‌های سوئد و از سرگیری روند صلح در یمن گام بردارند.

پیش از درخواست گریفتس برای خویشتنداری طرف‌های درگیر در یمن دولت قانونی این کشور اعلام کرد، اقدام کودتاگران حوثی در هدف قرار دادن پایگاه هوایی العند در استان لحج، تکرار نقض آتش‌بس در الحدیده و طفره رفتن این گروه از اجرای توافق سوئد به شمار می‌رود.

دولت قانونی یمن اقدام حوثی‌ها را «پیامی چالش برانگیز» برای جامعه بین المللی و قطعنامه‌های آن تلقی کرد و آن را نشانه‌ای آشکار از کارشکنی در مسیر تلاش‌های صلح‌جویانه سازمان ملل و تلاشی در راه ادامه طرح‌های حامیان آنها در تهران است».

در حمله یک پهپاد حوثی به رژه نظامی در پایگاه نظامی «العند» در شمال استان لحج، دستکم 6 تن از نیروهای ارتش یمن کشته و 20 تن دیگر زخمی شدند.

نایب رئیس ستاد کل ارتش، استاندار لحج، رئیس شعبه اطلاعات و سخنگوی رسمی منطقه چهارم از جمله زخمی‌ها هستند.