.
.
.

تعدادی کشته و زخمی از نیروهای ارتش یمن در حمله یک پهپاد حوثی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در حمله یک پهپاد حوثی به رژیه نظامی در پایگاه نظامی العند در شمال استان لحج، دستکم 6 تن از نیروهای ارتش یمن کشته و دستکم 20 تن دیگر زخمی شدند.

نایب رئیس ستاد مشترک ارتش، استاندار لحج، رئیس شعبه اطلاعاتب، فرمانده پلیس نظامی، سخنگوی رسمی منطقه چهارم و شماری از خبرنگاران، از جمله زخمی‌ها هستند.

خبرنگار الحدث گزارش داد که یک پهپاد ساخت ایران خود را بر روی سکویی منفجر کرد که در آن شماری از مقام‌های وزارت دفاع یمن حضور داشتند. از پایگاه العند که هدف حمله حوثی‌ها قرار گرفت، در جنگ علیه گروه داعش استفاده می‌شد.

آمبولانس‌ها اقدام به منتقل کردن زخمی‌ها به بیمارستان عدن کردند.

از سویی چهارشنبه انفجار یک موشک بالستیک هنگام پرتاب در منطقه آل الطیار در بخش مجز استان صعده، دستکم 15 تن از شبه‌نظامیان حوثی را کشت.

منابع العربیه گفتند که شماری از شبه‌نظامیان از جمله تعدادی از کارشناسان، ساعت‌های اولیه صبح، خود را برای پرتاب موشک بالستیک به سمت سعودی آماده می‌کردند که این موشک منفجر شد.

پیش از آن ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن، ویدیویی منتشر کرده بود که اقدام‌های «غیر قانونی» شبه‌نظامیان حوثی از جمله در استفاده از اماکن مسکونی برای اهداف نظامی را نشان می‌دهد.

این ویدیو حاوی تصاویری هوایی از انبار اسلحه‌ای در بخش رازخ در استان صعده است. همچنین شماری از شبه‌نظامیان را نشام می‌دهد که در یک منطقه مسکونی پر ازدحام، اقدام به انتقال اسلحه توسط یک کامیون می‌کنند.