.
.
.

کشته شدن 6 فرد تحت تعقیب در عملیات پیشگیرانه نیروهای امنیتی سعودی در القطیف

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ریاست امنیت کشور پادشاهی عربی سعودی روز چهارشنبه 9 ژانویه 2019 اعلام کرد یک گروه «تبهکار» که برای اجرای عملیات آماده می‌شد، از سوی نهادهای امنیتی مورد حمله قرار گرفت و 6 نفر از «تروریست‌ها» کشته و یک نفر دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری واس، خبرگزاری رسمی سعودی، سخنگوی ریاست امنیت کشور سعودی گفت که در پی پیگیری نهاد مرتبط با فعالیت‌های تروریستی در استان القطیف، نشانه‌هایی به دست آمد که نشان می‌دداد برنامه‌ریزی برای یک اقدام تبهکارانه در جریان است و عده‌ای در خانه‌ای در شهرستان الجش القطیف مستقر شده و برای مورد هدف قرار دادن امنیت، دارایی و امنیت اجتماعی کشور برنامه‌ریزی کرده و می‌خواهد پروژه‌های توسعه در این استان را فلج کنند.

بنا بر این اعلام، در پی به دست آمدن این اطلاعات، نهادهای ذی‌ربط صبح روز دوشنبه 1.5.1440 هـ.ق در یک عملیات امنیتی پیشگیرانه اقدام به محاصره این منزل که 7 نفر از افراد تحت تعقیب در آن حضور داشتند کرده و از آن‌ها خواستند خودشا را تسلیم کنند؛ این افراد اما به سوی نیروهای امنیتی آتش گشودند. نیروهای امنیتی نیز براساس دستورالعمل‌ها اقدام کرده و با تیراندازی متقابل کوشیدند خطرات احتمالی که می‌توانست متوجه رهگذران و ساکنان منطقه شود را بکاهند.

سحنگوی ریاست امنیت کشور سعودی افزود، در نتیجه این اقدام نیروهای امنیتی سعودی 6 نفر از «تروریست‌»های تحت تعقیب به نام‌های عبدالمحسن طاهر محمد الأسود، عمار ناصر علي آل أبوعبدالله، علي حسن علي آل، عبدالمحسن عبدالعزيز آل أبوعبدالله، محمد حسين مكي الشبيب و يحيى زكريا مهدي آل عمار کشته شده و فرد دیگری به نام عادل جعفر دستگیر و به دلیل جراحات ناشی از درگیری به بیمارستان اعزام شد.

بنا بر این اعلام، پنج نفر از نیروهای امنیتی نیز در این درگیری دچار جراحات سطحی شده و تحت اقدامات درمانی مناسب قرار گرفتند. هیچ کدام از رهگذران و یا اهالی منطقه در این حادثه آسیبی ندید.

در این عملیات هفت قبضه اسلحه اتوماتیک، سه بمب، یک اسلحه کمری گلوک، 593 گلوله اسلحه‌های اتوماتیک، 30 گلوله اسلحه کمری، 21 خشاب و 22 تلفن همراه کشف و ضبط شد. بمب‌ها در همان مکان خنثی شدند. نهادهای امنیتی ذی‌ربط این تسلحیات و دیگر ادله موجود در صحنه جرم را ثبت و ضبط کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم