.
.
.

15 کشته در میان حوثی‌ها درپی انفجار موشکی بالستیک پیش از پرتاب در صعده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در پی انفجار ناشی از پرتاب ناموفق یک موشک بالستیک، بامداد چهارشنبه 9 ژانویه 15 تن از شبه‌نظامیان حوثی در منطقه آل الطیار واقع در شهرستان مجز از توابع استان صعده در شمالی‌ترین نقطه یمن کشته شدند.

منابع العربیه اعلام کردند یک گروه از شبه‌نظامیان از جمله کارشناسان پرتاب موشک در حال آمادگی برای پرتاب یک فروند موشک بالستیک به خاک سعودی بودند که در پی انفجار این موشک، 15 تن از آنها کشته شدند.

پیشتر نیروهای ائتلاف عربی مدافع دولت قانونی یمن با انتشار ویدئویی بعضی موارد نقض آتش‌بس توسط شبه‌نظامیان را که از حمایت ایران برخوردارند و تلاش آنان در استفاده از مناطق مسکونی غیرنظامی برای مقاصد نظامی را رصد کرده‌ بودند.

این ویدئو شامل تصاویری از انبار تسلیحات حوثی در شهرستان رازح در استان صعده است که تعدادی از افراد مسلح را به وضوح در کنار کامیونی نشان می‌دهد که در وسط یک منطقه مسکونی پرجمعیت اقدام به بارگیری سلاح می‌کنند.

ائتلاف و ارتش یمن، شبه‌نظامیان را متهم می‌کنند که از مناطق مسکونی برای مقاصد نظامی استفاده می‌کنند، ویدئوی منتشر شده، شماری از کودکان را در میان شبه‌نظامیان حاضر در مدرسه « بقعه بنی صفوان» در منطقه الحجله واقع در نزدیکی صنعا را نشان می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم