فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • دستکم 32 کشته در ضد حمله‌های داعش در شرق سوریه

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  نیروهای داعش سه‌شنبه 8 ژانویه، ضد حملات خونینی علیه جنگجویان ائتلاف سوریه دمکراتیک آغاز کرد که به کشته شدن ده‌ها تن از آن‌ها انجامید.

  به گزارش خبرگزاری فرانسه، دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد که داعش با استفاده از شرایط توفان شن، شامگاه یکشنبه ضد حملاتی آغاز کرد که طی آن دستکم 32 تن از نیروهای ائتلاف سوریه دمکراتیک را کشت.

  در این درگیری‌ها دستکم 8 تن از نیروهای داعش نیز کشته شدند.

  ائتلاف سوریه دمکراتیک را جنگجویان عرب و کُرد تشکیل می‌دهند. جنگجویان یگان‌های مدافع خلق (کُرد) ستوان فقرات این ائتلاف به شمار می‌آیند.

  پیش از این داعش اعلام کرده بود که یکی از مهاجمان انتحاریش روز دوشنبه با حمله به پایگاهی نظامی در شهر الرقه، شماری از نیروهای حاضر در آن را کشت.

  ائتلاف سوریه دمکراتیک در این باره اعلام کرد که حمله انتحاری به کشته شدن یک غیر نظامی و زخمی شدن شماری از جنگجویان انجامید.

  الرقه در کنترل گروه‌های کُرد سوری قرار دارد.

  ائتلاف سوریه دمکراتیک محل وقوع حمله را اعلام نکرد اما خبرگزاری رویترز به نقل از دو تن از ساکنان شهر الرقه گزارش داد که صدای انفجار از منطقه‌ای در مرکز شهر شنیده شد.

  داعش در بیانیه‌ای که در خبرگزاری «اعماق» وابسته به خود منتشر کرد، بیان کرد که حمله انتحاری، یکی از «پایگاه‌های نیروگیری» ائتلاف سوریه دمکراتیک را هدف قرار داد و در نتیجه آن دستکم 17 تن کشته و زخمی شدند.

  پیش از آن ائتلاف سوریه دمکراتیک اعلام کرد که جنگجویانش با نیروهای داعش که از راه تونلی قدیمی در شهر نفوذ کرده بودند، درگیر شدند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران