.
.
.

الحدیده.. حوثی‌ها انبارهای برنامه جهانی غذا را بمباران کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شبه‌نظامیان حوثی شامگاه شنبه 5 ژانویه، انبارهای برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل متحد در منطقه کیلو 7 واقع در شهر الحدیده در غرب یمن را بمباران کردند.

به گزارش العربیه، ساکنان محلی تاکید کردند در نتیجه حمله توپخانه‌ای حوثی‌ها از مواضع‌شان واقع در شرق الحدیده، آتش‌سوزی بزرگی در انبار کمک‌های امدادی برنامه‌ جهانی غذا روی داد.

ساکنان می‌افزایند که شبه‌نظامیان حوثی به نقض آتش‌بس در الحدیده ادامه داده و مواضع نیروهای دولتی را در محله الربصه واقع در نزدیکی دانشگاه الحدیده و شماری دیگر از محله‌های شرق شهر، هدف حمله قرار دادند. این تحولات هم‌زمان با رسیدن مارتن گریفیتس نماینده سازمان ملل متحد در امور یمن به صنعا روی می‌دهد.

در همین راستا و در نتیجه حمله توپخانه‌ای حوثی‌ها به روستایی در شهرک حیس در استان الحدیده، پنج غیرنظامی از جمله دو کودک زخمی شده و 3 منزل مسکونی ویران شد.

یک منبع محلی در این باره گفت که شبه‌نظامیان حوثی، ده‌ها گلوله توپخانه به سمت روستای المغاری واقع در شمال غرب شهر حیس در جنوب استان الحدیده شلیک کردند که به انهدام 3 منزل مسکونی و زخمی شدن 5 غیرنظامی از جمله 2 کودک انجامید.

بنا بر این گزارش، در نتیجه این حملات، ده‌ها خانواده مجبور به فرار از روستا به سوی مرکز شهر حیس شدند.

شبه‌نظاماین حوثی همچنین شامگاه شنبه مسجد الانصار را در محله الدهمیه واقع در مرکز شهر الحدیده، با یک راکت کاتیوشا هدف قرار دادند که به زخمی شدن دستکم 4 غیرنظامی انجامید.

شایان ذکر است که بنا بر توافق به دست آمده در رایزنی‌های سوئد میان طرف‌های یمنی، مقرر شد در الحدیده آتش‌بس حاکم و تمام نیروهای نظامی از شهر خارج شوند.