.
.
.

خالد بن سلمان: سربازی‌گیری کودکان توسط حوثی‌ها «جنایتی زشت» است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاهزاده خالد بن سلمان، سفیر پادشاهی عربی سعودی در ایالات متحده آمریکا پنج‌شنبه 3 ژانویه 2019 تاکید کرد «به کارگیری کودکان یمنی از سوی شبه‌نظامیان حوثی به عنوان سرباز، جنایتی زشت است که از این پس نمی‌توان درباره آن سکوت کرد».

به گزارش العربیه خالد بن سلمان در توئیتی در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: «شبه‌نظامیان حوثی کودکان یمنی را از خانه‌ها و مدرسه‌های خود ربوده و آنها را طی نقض آشکار تمامی قوانین و منشورهای بین‌المللی و نیز ساده‌ترین قواعد رحمت و انسانیت به سربازی گرفته به جبهه‌های جنگ می‌فرستند».

وی در توئیت دیگری نوشت: «ائتلاف عربی کودکانی را در میادین جنگ یافته که شبه‌نظامیان حوثی‌ آنها را به سربازی گرفته‌اند و به همین منظور مرکز امدادرسانی ملک سلمان طرح‌هایی را برای بازپروری و توانمندسازی این کودکان به راه انداخته تا آنها را به مدارس بازگردانده با روان‌درمانی تاثیرهای مشارکت در جنگ بر آنها را کاهش دهد و در این راستا نیز دوره‌هایی را برای آگاه‌سازی خانواده‌ها درباره خطرهای به سربازی‌ گرفتن کودکان در جنگ برگزار کرده است».

وی در توئیت دیگری گفت: «پادشاهی عربی سعودی ضمن درمان و بازپروری صدها تن از کودکان سرباز یمنی آسیب دیده از جنگ که به دلیل سادگی کودکانه‌ از سوی شبه‌نظامیان حوثی فریب خورده و به جبهه‌های جنگ اعزام شده‌اند، بر اهمیت موضع‌گیری قاطعانه جامعه جهانی و رسانه‌های بین‌المللی علیه این جنایت زشت حوثی‌ها و ضرورت رسوا کردن و مجازات شدید کسانی که حقوق کودکان را نقض می‌کنند، تاکید می‌کند».

شاهزاده خالد بن سلمان همچنین در یکی دیگر از توئیت‌های خود نوشت: «پادشاهی عربی سعودی تلاش‌های زیادی را به منظور مبارزه با سربازگیری کودکان در یمن به کار گرفته است و در این راستا خواهان طرحی جهانی به منظور مبارزه با سربازگیری کودکان در هرگونه درگیری‌ است تا از یمن آغاز شود که در آن روزانه حقوق کودکان با به سربازی گرفتن آنها از سوی شبه‌نظامیان حوثی نقض‌ می‌شود».

سفیر سعودی در واشینگتن در ادامه گفت: «وقت آن فرا رسیده که رسانه‌های جهان نقش حقیقی خود در مشارکت برای پایان دادن به این نقض‌‌ خطرناک را ایفاء کنند».