.
.
.

آغاز تمرین نظامی دریایی «موج سرخ 1» با مشارکت سعودی و کشورهای ساحلی دریای سرخ

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تمرین نظامی دریایی مختلط «موج سرخ 1» با مشارکت کشورهای ساحلی دریای سرخ به همراه سعودی، اردن، مصر، سدوان، جیبوتی و یمن و ناظرانی از سومالی، امروز دوشنبه 31 دسامبر آغاز شد.

سرلشکر صقر بن محمد الحربی فرمانده ناوگان غربی سعودی و فرمانده تمرین نظامی «موج سرخ 1» در این باره گفت که این رزمایش تا پنجشنبه آینده ادامه خواهد یافت.

او هدف از این تمرین نظامی را، توسعه امنیت کشورهای ساحل دریای سرخ، حمایت از آب‌های بین‌المللی، توسعه همکاری نظامی و تبادل تجربه‌های جنگی میان کشورهای شرکت کننده اعلام کرد؛ اقدامی که دلیل آن، اهمیت جهانی دریای سرخ به عنوان گذرگاه مهم اقتصادی است. این تمرین نظامی همچنین باعث یکپارچه سازی مفاهیم نظامی و بالا رفتن آمادگی جنگی نیروهای شرکت کننده می‌شود.

از سویی دریادار سرتیپ علی محمد الغانمی مدیر این تمرین نظامی دریایی گفت که در این تمرین، تمام آموزش‌های عملی و نظری اجرا خواهد شد و تمرینی مهم برای همه نیروهای شرکت کننده خواهد بود.

شایان ذکر است که این تمرین نظامی، شامل شماری از فرضیه‌هایی می‌شود که پیشتر با توجه به توانایی‌های جنگی نیروی دریایی سعودی و سامانه‌های دریایی پیشرفته‌اش، به شکلی دقیق برنامه‌ریزی شده است.