.
.
.

شاهزاده خالد بن سلمان: گماردن العساف هم‌افزایی در دیپلماسی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاهزاده خالد بن سلمان، سفیر پادشاهی عربی سعودی در ایالات متحده آمریکا شامگاه جمعه 28 دسامبر تاکید کرد گماردن ابراهیم العساف در پست وزیر امور خارجه و عادل الجبیر به عنوان وزیر مشاور دولت در امور خارجه در راستای هم‌افزایی در عملکرد دیپلماسی سعودی و خدمت به منافع کشور صورت گرفته است.

به گزارش العربیه، شاهزاده خالد بن سلمان بن عبدالعزیز، سفیر سعودی در واشینگتن در سلسله توئیت‌هایی بر شبکه توئیتر نوشت گماردن دو وزیر، العساف و الجبیر به عنوان دو عضو شورای وزیران و شورای امور سیاسی «هم‌افزایی بزرگی در راستای توسعه و ارتقای عملکرد دیپلماسی برای محقق ساختن آرمان‌های رهبری سعودی و خدمت به منافع کشور است».

سفیر خادم حرمین شریفین در آمریکا تصمیم رهبری کشورش در گماردن العساف و الجبیر در پست‌های جدید را مورد تحسین قرار داده و در توئیت‌های خود نوشت: «اعتماد ارزشمند ملوکانه به دکتر ابراهیم العساف و منصوب شدن او در پست وزیر خارجه را به وی تبریک می‌گویم و همچنین منصوب شدن جناب عادل الجبیر در پست وزیر مشاور دولت در امور خارجه را به وی تبریک گفته از مولا بر هر دو آنها آرزی توفیق روز‌افزون و سربلندی در اداره دیپلماسی سعودی، خدمت به وطن و تحقق آرمان‌های رهبری، مسئلت دارم».

در همین راستا سفیر سعودی در واشینگتن روز پنج‌شنبه پیام‌های تبریکی را به تمامی کسانی که از سوی ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی،به عنوان گزینه‌هایی برای ترمیم کابینه اختیار شده‌اند، ارسال کرد.

سفیر سعودی در واشینگتن در شبکه تئیتر نوشت: «به والا حضرت‌ها و عالی جنابان به خاطر اعتماد ملوکانه با ارزش تهنیت گفته و منصوب شدن آنها در پست‌های جدید که نشان از اصرار رهبری پادشاهی سعودی در گزینش افراد شایسته‌ و توانمند برای تحقق چشم‌انداز رهبری رشید کشور و تحقق آرمان‌های فرزندان وطن و پیشرفت به سوی آینده‌ای بهتر است، را تبریک می‌گویم».