.
.
.

سعودی حمله به اتوبوس گردشگران در الجیزه مصر را به شدت محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک مقام مسئول در وزارت خارجه پادشاهی عربی سعودی شامگاه جمعه 28 دسامبر حمله به اتوبوس گردشگران در استان الجیزه مصر که منجر به کشته شدن 4 تن و زخمی شدن 12 تن دیگر شد را به شدت محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی پادشاهی عربی سعودی، «واس» این مقام مسئول سعودی مجددا بر همبستگی کشورش و ایستادگی در کنار مصر برای مقابله با اقدامات خشونت‌آمیز، «تروریسم» و افراط‌گرایی تاکید کرد.

در پی انفجار یک بمب کنار جاده‌ای روز جمعه که اتوبوس گردشگران را در منطقه اهرام استان جیزه در نزدیکی قاهره پایتخت این کشور، هدف قرار داد، 4 تن از سرنشینان اتوبوس شامل 3 گردشگر و یک راهنمای آنان کشته و 12 تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرنگار شبکه «العربیه» به نقل از بیانیه رسمی وزارت کشور مصر، این انفجار در اثر یک بمب کنار جاده‌ای در خیابان المریوطیه به وقوع پیوست و تعدادی کشته و زخمی بر جای نهاد.

مصطفی مدبولی، نخست وزیر مصر با اعلام اینکه عبدالفتاح السیسی، رییس جمهوری این کشور حادثه را پیگیری می‌کند، گفت این اتوبوس از مسیر امنی که برای آن در نظر گرفته خارج شده و راننده بدون ابلاغ طرف‌های امنیتی ذیربط دست به خروج ناگهانی از مسیر امن تعیین شده زده است.