.
.
.

درپی حادثه اتوبوس گردشگری، نیروهای امنیتی مصر «40 تروریست» را کشتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت کشور مصر اعلام کرد «در پی هجوم تروریستی روز جمعه به اتوبوس گردشگران در الجیزه که منجر به مرگ 3 توریست و یک راهنمای گردشگری و مجروح شدن 12 نفر دیگر شد»، عملیات گسترده‌ای انجام داده و «با حمله به 3 پناهگاه‌ تروریست‌ها و 40 از آنها را در استان الجیزه» کشته‌اند.

بنا به گفته وزارت کشور مصر «در این عملیات همچنین مقدار قابل توجهی تسلحیات و مواد منفجره کشف و ضبط شد و مشخص شد که تروریست‌ها برای حملاتی به مراکز امنیتی و عبادتگاه‌های مسیحی برنامه‌ریزی می‌کردند.»

روز جمعه 28 دسامبر 2018 یک اتوبوس حامل گردشگران خارجی در استان الجیزه با بمب دست‌ساز مورد هجوم قرار گرفت. این حمله 4 نفر کشته شدند.

در گزارش اولیه وزارت کشور مصر آمده که حوالی ساعت 6 عصر روز جمعه یک بمب که به شکل آماتور ساخته شده در کنار دیواری در خیابان المریوطیه در جیزه جاسازی شده، همزمان با عبور اتوبوسی که حامل 14 توریست ویتنامی بود، منفجر شده و باعث مرگ 4 نفر شد.

بنابراعلام وزارت کشور مصر گردشگران ویتنامی راهی منطقه اهرام مصر بوده تا در جشن «نور و صدا» شرکت کنند. سرلشکر محمد توفیق، وزیر کشور مصر و معاونانش در حال تحقیقات بیشتر برای یافتن اطلاعات بیشتر و دستگیری عاملان این جنایت هستند.

در خلال تحقیقات اولیه مقامات مصری مشخص شد که این حادثه در یک منطقه دورافتاده در نزدیکی جاده کمربندی المریوطیه رخ داد.