.
.
.

شیخ الازهر: سعودی طرح‌های تجزیه و تقسيم در منطقه را ناکام گذاشته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

احمد الطیب، امام جماعت و شیخ مسجد الازهر مصر دوشنبه 24 دسامبر در دیدار با خادم حرمین شریفین، ملک سلمان بن عبدالعزیز آل‌سعود، در ریاض ضمن ستایش از جایگاه و نقش پادشاهی عربی سعودی در حمایت از مسائل عربی و اسلامی گفت که مواضع سعودی و نقش‌اش در حمایت از مسائل عربی و اسلامی طرح‌های تجزیه و تقسيم در منطقه را ناکام گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس» ملک سلمان بن عبدالعزیز امروز دوشنبه احمد الطیب امام جماعت و شیخ مسجد الازهر مصر را در کاخ الیمامه ریاض به حضور پذیرفته و در دیدار با وی نقش الازهر در نشر علوم شریعت و خدمت به مسائل امت اسلامی را مورد تحسین قرار داد.

الطیب ضمن اشاره به روابط مستحکم میان دو دولت و ملت بر نقش و جایگاه دو کشور به عنوان تکیه‌گاه امنیت ملی عربی و الگوی همکاری‌های عربی مشترک تاکید کرده و در این راستا افزود که مواضع پادشاهی عربی سعودی و نقش آن در حمایت از مسائل عربی و اسلامی طرح‌های تجزیه و تقسيم در منطقه را ناکام گذاشته است.

شیخ الازهر ضمن تحسین از نقش برجسته خادم حرمین شریفین در حمایت از مسائل امت عربی و اسلامی، خدمت به اسلام و مسلمانان به ویژه حجاج بیت الله الحرام، بر عزم الازهر برای تحکیم زمینه‌های همکاری با سعودی در زمینه‌های علمی و ترویج اسلام که در تصحیح فهم‌های نادرست و مقابله با افکار تندرو رواج یافته از سوی گروه‌های «تروریستی سهیم» است، تاکید کرد.

شیخ الازهر در ادامه افزود که توسعه همکارها میان مصر و سعودی در زمینه‌های علمی و ترویج اسلام می‌نواند نقش مؤثری در حمایت از اهداف الازهر در گسترش اسلام و تقویت راه‌های گفتگو با ادیان و فرهنگ‌های مختلف داشته باشد.

احمد الطیب، شیخ الازهر همچنین با اشاره به خدمات بزرگ پادشاهی عربی سعودی به اسلام و مسلمانان جهان از خادم حرمین شریفین بابت حسن ضیافت تشکر و قدردانی کرد.