.
.
.

عاملان تجاوز و سر بریدن دو گردشگر زن خارجی در مغرب دستگیر شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نهادهای امنیتی مغرب توانستند سه مرد جوان را که به دو گردشگر دانمارکی و نروژی تجاوز کرده و سر آنها را از تن جدا کردند، شناسایی و دستگیر کنند.

لوئیزا ویسترگر جسپرسن از دانمارک و اولاند مارین از نروژ دو دختر جوان 24 و 28 ساله‌ای هستند که جسد بی‌جان آنها روز دوشنبه 17 دسامبر 2018 در منطقه سیدی شمهروش در 82 کیلومتری جنوب شهر مراکش پیدا شد. این دو گردشگر مورد تجاوز قرار گرفته و سپس به طرز وحشیانه‌ای کشته شده و سرشان از بدن جدا شد.

منطقه سیدی شمهروش به عنوان نقطه آغاز پیاده‌روی کوهستانی برای فتح قله توبقال به شمار می‌آید. این قله با 4167 متر ارتفاع بلندترین قله کوه‌های اطلس و شمال آفریقا و پس از قله کلیمانجارو بلندترین قله کل قاره آفریقاست.

مقامات مغربی صبح روز سه‌شنبه مردی را در این باره دستگیر کردند و او با اعتراف به دست داشتن در این جنایت، دو همدست خود را نیز معرفی کرد. دو نفر از این سه نفر از اهالی شهر آسفی و یک نفر از اهالی شهر مراکش در جنوب مغرب است.

کوه‌های اطلس
کوه‌های اطلس

درباره جزئیات حادثه گفته می‌شود که دو دختر جوان پس از آنکه یک شب را در یک اقامتگاهی غیررسمی گذرانده، در یک نقطه دور افتاده چادر زدند. سه مرد مغربی نیز چادری در نزدیکی چادر آنها برپا کرده و حدود ساعت 2 تا 3 شب به این دو زن تجاوز کرده و سپس سر آنها را بریده و از منطقه گریختند. دوربینی که در آن منطقه نصب شده بود، تحرکات این سه مرد را ضبط کرد.

مقامات قضایی مغرب کماکان در حال تحقیق درباره دلایل و جزئیات این حادثه هستند که بخش گردشگری این کشور را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.