.
.
.

رئیس پارلمان عراق: پشتیبانی سعودی نقشی مهم در بیرون راندن داعش ایفا کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه سعودی دوشنبه 17 دسامبر در دفتر خود در کاخ الیمامه ریاض، از محمد ریکان الحلبوسی رئیس پارلمان عراق و شماری دیگر از نمایندگان این پارلمان استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، در دیداری که در جریان مراسم استقبال صورت گرفت، روابط برادرانه دو کشور و دورنمای همکاری دو جانبه میان مجلس شورای سعودی و پارلمان عراق به بحث گذاشته شد.

در پی این دیدار و پس از گفت‌وگو با ملک سلمان، الحلبوسی گفت: «سعودی نقشی بزرگ در حمایت از عراق در جنگش علیه گروه‌های تروریستی به ویژه گروه داعش داشت». او افزود: «عراق با پشتیبانی سعودی که سهمی بزرگ در بیرون راندن داعش از مناطق و شهرهای زیادی ایفا کرد، مرحله دشواری را پشت سر گذاشت».

در این دیدار از طرف سعودی شاهزاده عبدالعزیز بن سعود بن نایف بن عبدالعزیز وزیر کشور، شیخ دکتر عبدالله محمد آل الشیخ رئیس مجلس شورا، دکتر مساعد بن محمد العیبان وزیر مشاور و عضو شورای وزیران و عادل بن احمد الجبیر وزیر امور خارجه حضور داشتند.

از طرف عراقی هم هشام عبدالملک، نهله جبار، نایف مکیف، شیروان میرزا، حسین ماجد، علی یوسف، فالح ساری و زیاد الجنابی نمایندگان پارلمان و دکتر قحطان الجنابی سفیر عراق در سعودی حضور یافتند.