.
.
.

پس از توافق سوئد.. اقدام حوثی‌ها به بازداشت‌های گسترده در صنعا‌‎

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

معمر الاریانی وزیر اطلاع رسانی یمن شامگاه شنبه 15 دسامبر 2018 در حساب کاربری خود در شبکه اجتماهی توئیتر خطاب به سازمان ملل متحد نوشت، شبه نظامیان حوثی به جای این‌که به تعهدات خود در چارچوب توافق سوئد عمل کرده و از الحدیده عقب نشینی کنند، همچنان به تنش‌‌های نظامی دامن زده و رهبرانشان به تهدیدهای خود علیه مردم یمن و کشورهای عضو ائتلاف عربی مدافع دولت قانونی یمن، ادامه می‌دهند.

به گزارش العربیه، محمد البخیتی یکی از فرماندهان شبه نظامیان حوثی و عضو دفتر سیاسی این گروه دو روز پس از توافق به دست آمده برای آتش‌بس در یمن و تبادل اسرا و بازداشت شدگان میان دولت قانونی یمن و حوثی‌ها در سوئد، کشورهای عضو ائتلاف عربی را تهدید کرد.

بازداشت‌های گسترده در صنعا

علاوه بر این منابع امنیتی و بعضی از ساکنان صنعا پایتخت یمن گزارش‌ دادند که گروه شبه نظامی حوثی و از بیم هر‌گونه شورش احتمالی علیه خود اقدام به دستگیری‌‌های گسترده‌ علیه افسران دستگاه اطلاعاتی یمن موسوم به «الامن القومی» (امنیت ملی) کردند.

به نوشته رسانه‌های محلی، این منابع افزودند که شبه نظامیان حوثی در ساعات گذشته ضمن اقدام غافلگریانه در دستگیری بازماندگان دستگاه اطلاعاتی یمن موسوم به «الامن القومی»، اقدام به بازرسی منازل آن‌ها و ضبط لوازم شخصی از جمله موبایل‌هایشان کردند.

این منابع محلی افزودند که شبه‌نظامیان حوثی بیم آن دارند که فرماندهان دستگاه اطلاعاتی یمن با فرار به مناطق تحت کنترل دولت قانونی یمن ملحق شده و علیه آن‌ها دست به شورش بزند.