.
.
.

عادل الجبیر: ولی‌عهد سعودی تلاش‌های زیادی را برای به موفقیت رساندن مذاکرات سوئد انجام داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عادل الجبیر، وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی، جمعه 14دسامبر ضمن تاکید بر این‌ که عملی ساختن توافق استکهلم گامی مهم در راستای رسیدن به راه حلی سیاسی در یمن و تضمین بازگرداندن دولت، برقراری امنیت، پایداری و تمامیت ارضی یمن است، گفت که شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد تلاش‌های بزرگی را برای به موفقیت رساندن مذاکرات یمن در سوئد انجام داده است.

به گزارش العربیه، عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی در حساب‌اش در توئیتر نوشت: «پادشاهی عربی سعودی به رهبری خادم حرمین شریفین، ملک سلمان و شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد برای رسیدن به راه حل سیاسی مبتنی بر مرجع‌های سه‌گانه و در رأس آنها قطعنامه 2216 شورای امنیت سازمان ملل متحد تلاش کرد».

الجبیر در ادامه افزود: «ولی‌عهد تلاش‌هایی را برای به موفقیت رساندن مذاکرات استکهلم مبذول داشته است».

یک منبع مسئول در وزارت امور خارجه سعودی نیز پیش‌ از این روز جمعه 14 دسامبر گفت که این کشور به رهبری خادم الحرمین الشریفین، ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود و شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی به رسیدن به راه‌حل سیاسی که امنیت و ثبات یمن را تضمین کند، پای‌بند است.

به گزارش « واس» خبرگزاری رسمی سعودی این مقام وزارت امور خارجه این کشور اعلام کرد، سعودی از توافقات حاصل شده میان دولت قانونی یمن و نمایندگان شبه‌نظامیان حوثی در سوئد استقبال می‌کند.

بنا بر اظهارات این مقام مسئول در وزارت خارجه سعودی، ریاض نقش دولت قانونی یمن در رسیدن به این توافق و همچنین میزبانی این مذاکرات از سوی پادشاهی سوئد را با ارزش خواند. این مقام سعودی گفت که در اختیار گرفتن بندر الحدیده، گامی مهم برای کمک به پایان دادن به رنج انسانی ملت یمن و رساندن کمک‌های انسان‌دوستانه به نیازمندان این کشور است.

این منبع همچنین تاکید کرد که ضروری است حوثی‌ها منفعت ملت یمن از طریق رسیدن به راه‌حلی سیاسی بر منبای قطعنامه 2216 و ابتکار خلیجی و نتایج گفتگوهای ملی را ترجیح دهند و این موضوعی است که سعودی و کشورهای عضو ائتلاف عربی برای آن کوشیدند و کماکان این امر را راه‌حلی می‌دانند که یمن را به ثبات و توسعه می‌رساند.