.
.
.

ارتش یمن روستای العوجاء در استان حجه را آزاد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش ملی یمن روز شنبه 15 دسامبر 2018 توانست در درگیری با پیکارجویان حوثی، علاوه بر وارد کردن خسارات جانی و تدارکاتی سنگین به آنها، مناطق جدیدی در شهرستان حیران در استان حجه را آزاد کند.

یک منبع نظامی یمنی در منطقه پنجم ارتش این کشور اعلام کرد که نیروهای ارتش صبح روز شنبه با حمایت جنگنده‌های ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن، عملیات غافلگیرکننده‌ای انجام داده و منطقه العوجاء و تعدادی از مزارع شرق حیران در شهرستان مستبا را از دست حوثی‌ها آزاد کند.

این منبع نظامی از کشته و زخمی شدن ده‌ها پیکارجوی حوثی خبر داد و گفت نیروهای دولت قانونی یک توپ هاوزر، خمپاره‌های مختلف B10، چندین خودرو و موتورسیکلت به غنمیت بردند. این مزارع که مناطق پیرامونی آنها مین‌گذاری شده بود، ماه‌ها به عنوان مخفیگاه حوثی‌ها استفاده می‌شد.

منطقه العوجاء پیش از این به عنوان محلی برای پرتاب موشک و خمپاره به دیگر روستاها و شهرهای مجاور استفاده می‌شد. در هفته‌های گذشته حوثی‌ها کوشیدند با بسیج‌کردن افراد مختلف، شهرستان آزادشده حیران را بار دیگر در اختیار بگیرند ولی تلاش‌های آنها برای بسیج کردن نیروهای محلی راه به جایی نبرد.