.
.
.

خالد بن سلمان: سعودی به پشتیبانی از یمن در بازسازی پایبند است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خالد بن سلمان سفیر سعودی در آمریکا پنجشنبه 13 دسامبر اعلام کرد که سعودی از توافق طرف‌های یمنی در مذاکرات سوئد درباره شهر و بندر الحدیده استقبال می‌کند.

خالد بن سلمان در سلسله توئیت‌هایی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت که این توافق، به رسیدن کمک‌ها به یمنی‌ها یاری می‌رساند و گامی در مسیر بازگشت حاکمیت ملی و استقلال به یمن است.

سفیر سعودی در واشینگتن نوشت: «پادشاهی عربی سعودی از توافقی که امروز در سوئد اعلام شد استقبال می‌کند. از تلاش‌های نماینده سازمان ملل متحد که به این توافق منتهی شد تمجید می‌کنیم. این گامی مهم در مسیر باز ستانی حاکمیت و استقلال از سوی مردم یمن است و به یاری خدا، در رسیدن کمک‌های امدادی به مردم دوست و برادر یمن، سهیم خواهد شد».

او ادامه داد: «دولت قانونی یمن با پیشنهاد نماینده سابق سازمان ملل متحد برای تسلیم بندر الحدیده به سازمان ملل موافقت کرده بود. این پیشنهاد را حوثی‌ها رد کرده بودند. اما اگر فشار مستمر نظامی با همکاری آزادگان یمنی و برادرشان در ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن نبود، اکنون این توافق به دست نمی‌آمد».

شاهزاده خالد بن سلمان نوشت: «ائتلاف برای حمایت از مردم یمن و پشتیابنی از دولت قانونی‌اش و همچنین پایان دادن به جنگ، کودتا و بحران انسانی تشکیل شد که حوثی‌ها با پشتیبانی و فرمایش‌های ایرانی آغاز کردند. ائتلاف به اذن خدا تا تحقق این اهداف به مسیر خود ادامه خواهد داد».

او در توئیت دیگری نوشت: «سععودی و امارات، بزرگترین شرکت کنندگان در طرح سازمان ملل متحد در تعامل با بحران انسانی یمن هستند ائتلاف از روز اول برای کمک رسانی به برادران یمنی‌مان از راه ابتکار عمل‌ها اقدام کرد و به تعهدی که برادران یمنی‌مان برای باز سازی یمن دادیم، پایبند خواهیم بود».

سفیر سعودی در آمریکا در پایان نوشت: «توافق گامی بزرگ در مسیر باز سازی یمن برادر و منطقه است. از جمله به امنیت دریای سرخ که گذرگاه تجاری بین‌المللی است کمک خواهد کرد. امیدواریم که حوثی‌ها از کار برای ایران دست بکشند، برای یمن تلاش کنند و صلح بر پایه مرجعیت‌های سه‌گانه را بپذیرند».

اشاره شاهزاده خالد بن سلمان به قطع‌نامه‌های شورای امنیت درباره یمن، ابتکار عمل خلیج و نتایج گفت‌وگوی ملی یمنی‌ها است.