فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • شرق سوریه در آستانه آغاز دور جدیدی از نبردها علیه داعش

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  کرانه شرقی رود فرات شاهد درگیری با نیروهای باقی مانده از گروه داعش و آماده باش نیروهای ائتلاف سوریه دمکراتیک برای بیرون راندن داعش از آخرین منطقه تحت تصرفش در سوریه است.

  به گزارش خبرگزاری فرانسه، دیدبان حقوق بشر سوریه به نقل از منابع آگاه گزارش داد که نیروهای ائتلاف سوریه دمکراتی، قصد دارند دور تازه‌ای از عملیات را در شهرک هجین آغاز کنند. داعش شنبه تصرف بخش‌های بزرگی از شهرک هجین واقع در استان دیرالزور در شرق سوریه باز ستاند.

  در ساعت‌های اخیر، درگیری‌هایی میان نیروهای ائتلاف سوریه دمکراتیک و نیروهای داعش در حومه شرقی هجین روی داد.

  اکثر نیروهای ائتلاف سوریه دمکراتیک را جنگجویان کُرد تشکیل می‌دهند که در نبرد علیه داعش، از حمایت ائتلاف بین‌الملل به رهبری آمریکا برخوردارند.

  ائتلاف سوریه دمکراتیک برای این نبرد، نیروی بیشتری به خطوط مقدم نبرد گسیل کرد.

  در جزئیات گزارش آمده است که ائتلاف سوریه دمکراتیک، دو کاروان نیرو و تجهیزات به جبهه‌های نبرد گسیل کرد. کاروان اول ساعت یک بعد از ظهر یکشنبه 9 دسامبر با 300 نیرو گسیل شد. کاروان دوم هم ساعت 3 بعد از ظهر همان روز با 200 نیرو به منطقه رسید.

  منابع افزودند که هواپیماهای ائتلاف بین‌الملل از ساعت 11 شامگاه شنبه تا ساعد 3 بامداد یکشنبه، مواضع داعش را در هجین به شدت بمباران کردند. گزارش‌ها از وقوع تلفات انسانی در میان نیروهای این گروه در نتیجه حملات هوایی حکایت می‌کند.

  هم‌زمان با رسیدن شمار بیشتری از نیرو و تجهیزات، تعداد نیروهای ائتلاف سوریه دمکراتیک که از اواخبر نوامبر گذشته به کرانه شرقی رود فرات رسیدند، به 17 هزار جنگجو رسید.

  این نیروها از جنگجویان سوریه دمکراتیک، جیش الثوار، لشکر جبهه کُردها، گردان‌های شمس شمال، یگان‌های مدافع خلق کرد و یگان‌های مدافع زنان و نیروهای دفاع ذاتی تشکیل شده‌اند و در این راستا اغلب نیروهای یگان‌های مدافع خلق کُرد از مناطق الشدادی، الهول، القامشلی، الحسکه، راس العین و مناطق دیگری از استان الحسکه به مناطق حومه شرقی استان دیرالزور و کرانه‌های شرقی رود فرات گسیل شده‌اند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران