فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ریاض میزبان اجلاس سران شورای همکاری کشورهای عربی خلیج

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  ریاض پایتخت سعودی امروز یکشنبه‌ 9 دسامبر میزبان سی و نهمین دوره از اجلاس سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج است که به ریاست خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود برگزار خواهد شد.

  به گزارش العربیه، در این دوره از اجلاس سران کشورهای عضو شورای همکاری برخی از موضوعات مهم مورد اهتمام مشترک و همچنین دستاوردها در مسیر تحقق تکامل و همکاری خلیجی در زمینه‌های سیاسی، دفاعی، اقتصاد و قانونی مورد بررسی قرار خواهند داد.

  قرار است در این اجلاس، سران کشورهای عضو شورای همکاری، آخرین تحولات سیاسی، منطقه‌ای و بین المللی، تحولات امنیتی در منطقه، پرونده مبارزه با «تروریسم» و افراط‌گرایی، بحران یمن و مذاکرات جاری در استکهلم سوئد را مورد بررسی قرار دهند.

  همچنین قرار است در این دوره از اجلاس، کشورهای عضو شورای همکاری، بر مواضع ثابت خود در مقابله با دخالت‌های ایران در امور عربی تاکید کنند.

  عبداللطیف الزیانی، دبیر کل شورای همکاری پیش از این بر اهمیت سی و نهمین دوره از اجلاس سران کشورهای عضوی شورای همکاری تاکید کرده بود.

  دبیر کل شورای همکاری در گفتگو با خبرگزاری دولتی سعودی، «واس» اظهار داشت: «برگزاری اجلاس سران کشورهای عضو شورای همکاری نشان از آن دارد که سران این کشورها برای پیشبرد اهداف و تقویت این ساختار و همچنین تقویت ارتباط و تکامل خلیجی برای تحقق خیر و منفعت برای شهروندان خود مصمم هستند».

  الزیانی در ادامه افزود سران کشورهای عضو شورای همکاری قرار است تعدادی از موضوع‌های مورد اهتمام مشترک در تمام زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، امنیتی و قانونی و همچنین تحولات اوضاع در منطقه و مسائل سیاسی کنونی و مواضع بین المللی در قبال آن را مورد بررسی قرار دهند.

  سی و هشتمین دوره از اجلاس سران کشورهای عضو شورای همکاری 5 دسامبر 2017 در کویت برگزار شده بود.

  سران کشورهای عضو شرکت کننده در آن دوره از اجلاس، بر تقویت و پشتیبانی از نقش شورای همکاری و مسیری که برای حافظت از دستاوردها و تحقق آرمان‌های شهروندان خود طی می‌کنند، تاکید کردند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران