فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ملک سلمان از هیات‌های شرکت‌کننده در اجلاس سران شورای همکاری استقبال کرد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  سران شرکت کننده در سی و نهمین اجلاس شورای همکاری کشورهای عربی خلیج روز یکشنبه 9 دسامبر 2018 به ترتیب وارد ریاض شده و از سوی ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه سعودی مورد استقبال گرفتند.

  در همین چارچوب هیات نمایندگی امارات متحده عربی به ریاست شیخ محمد بن راشد آل مکتوم و هیات نمایندگی سلطنت عمان به ریاست فهد آل سعید وارد ریاض شده و از سوی ملک سلمان مورد استقبال قرار گرفتند.

  هیات‌های نمایندگی پادشاهی بحرین و کویت نیز برای شرکت در سی و نهمین اجلاس شورای همکاری کشورهای عربی خلیج وارد ریاض شدند.

  ریاض پایتخت سعودی از روز یکشنبه‌ 9 دسامبر میزبانی سی و نهمین دوره از اجلاس سران شورای همکاری کشورهای عربی خلیج را بر عهده خواهد داشت و ریاست اجلاس بر عهده خادم حرمین شریفین، ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود است.

  به گزارش العربیه، در این دوره از اجلاس سران شورای همکاری کشورهای عربی خلیج برخی از موضوعات مهم در روند کار مشترک و همچنین دستاوردهای حاصل شده در چارچوب تحقق تکامل و همکاری خلیجی در زمینه‌های سیاسی، دفاعی، اقتصاد و قانونی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

  قرار است در این اجلاس سران کشورهای عضو شورای همکاری آخرین تحولات سیاسی، منطقه‌ای و بین المللی و نیز تحولات امنیتی در منطقه و همچنین پرونده مبارزه با «تروریسم»، افراط‌ گرایی، بحران یمن و مذاکرات یمنی جاری در استکهلم سوئد را مورد بررسی قرار دهند.

  عبداللطیف الزیانی، دبیر کل شورای همکاری کشورهای عربی خلیج پیش از این بر اهمیت به سزای سی و نهمین دوره از اجلاس سران کشورهای عضوی شورای همکاری تاکید کرده بود.

  دبیر کل شورای همکاری خلیجی در گفتگو با خبرگزاری دولتی سعودی، «واس» اظهار داشت: «برگزاری اجلاس سران شورای همکاری کشورهای عربی خلیج نشان از این دارد که سران این کشورها برای پیشبرد اهداف و تقویت این ساختار و همچنین تقویت ارتباط و تکامل خلیجی برای تحقق خیر و منفعت برای شهروندان خود مصمم هستند».

  الزیانی در ادامه افزود که سران شورای همکاری کشورهای عربی خلیج قرار است تعدادی از موضوع‌های مرتبط با روند کار مشترک خلیجی در تمام زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، امنیتی و قانونی و همچنین تحولات اوضاع در منطقه و مسائل سیاسی کنونی و مواضع بین المللی در قبال آن را مورد بررسی قرار خواهند داد.

  سی و هشتمین دوره از اجلاس سران شورای همکاری کشورهای عربی خلیج در 5 دسامبر 2017 در کویت برگزار شده بود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران