فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • شناسایی و دستگیری یک تیم 6 نفره مظنون به ارتباط با «داعش» در مغرب

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  مقامات دولتی پادشاهی مغرب جمعه 7 دسامبر از شناسایی و دستگیری یک تیم 6 نفره‌ که مظنون به ارتباط با «داعش» و «تدارک برای انجام عملیات تروریستی» است، خبر دادند.

  به گزارش خبرگزاری فرانسه در بیانیه وزارت کشور پادشاهی مغرب آمده است که دفتر مرکزی تحقیقات قضایی موفق به «شناسایی و دستگیری یک تیم تروریستی 6 نفره‌‌ای در شهر بنی ملال» در وسط کشور شد که مظنون به پیروی از «داعش» و «تدارک برای انجام عملیات تروریستی» در پادشاهی مغرب هستند.

  بنا‌ بر این بیانیه، نتایج تحقیقات اولیه نشان داد این مظنونان «اقدام به سربازگیری از میان جوانان کرده و آنها را به پذیرفتن افکار تندرویانه خود متقاعد می‌کردند» و « به انجام حملاتی علیه کسانی که مخالف روش تندرویانه آنها هستند، تحریک می‌کردند».

  بنا بر این بیانیه همچنین از خانه‌ تیمی این 6 نفر که سن‌ آنها ما بین 24 تا 37 ساله است دستگاه‌های کامپیوتر، کتب و جزوه‌های دارای محتویات ترویج کننده «افکار داعش» که به خشونت و نحوه کاربرد سلاح سرد نیز تحریک می‌کند، کشف و ضبط شد.

  پادشاهی مغرب علی‌رغم این‌که در سال‌های 2003 و 2011 شاهد حملاتی بوده که به ترتیب 33 تن در شهر دارالبیضاء و 17 تن قربانی در شهر مراکش در پی داشته است اما در سال‌های اخیر به طور نسبی از حملات تروریستی داعش در امان بوده است.

  در سال‌های گذشته دهها تن در پرونده‌های اتهام به ارتباط با «تروریسم» به زندان محکوم شده‌اند و در این راستا قوانین سفت و سختی برای مبارزه با تروریسم در مغرب تدوین شد.

  پادشاهی مغرب در سال 2015 قانون جدیدی را به تصویب رساند که بنا بر آن جهت مبارزه با پدیده افراط‌گرایان بازگشته از مناطق تنش مجازات‌های سختی ما بین 10الی 15سال زندان در نظر گرفته شد.

  مقامات دولتی پادشاهی مغرب بارها از شناسایی و دستگیری «تیم‌های تروریستی» خبر داده‌اند. و در این راستا بنا بر آمار رسمی تعداد تیم‌های شناسایی و دستگیری شده از سال 2015 با 21 تیم و سال 2016 با 19تیم و سال 2017 با 9 تیم روند نزولی به همراه داشته است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران