.
.
.

ارتش اسرائیل تصاویر کارگاهی حاوی یکی از تونل‌های حزب الله در جنوب لبنان منتشر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

افیخای ادرعی سخنگوی ارتش اسرائیل چهارشنبه 5 دسامبر تصاویر جدیدی منتشر کرد و مدعی شد این تصاویر متعلق به کارگاه ساخت بلوک‌های سیمانی در جنوب لبنان را نشان می‌دهد که از آن، «یکی از تونل‌های حزب‌الله» به سمت اسرائیل آغاز شده است.

ادرعی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: «تا سال 2014 از این ساختمان که در فاصله چند متری پایگاه نیروهای بین‌المللی (حافظ صلح) قرار دارد، به عنوان کارگاه ساخت بلوک‌های سیمانی استفاده می‌شد».

او ادامه داد تونل حفر شده از این کارگاه، از «خط آبی» که مرز با لبنان را به فاصله خدود 40 متر در داخل اسرائیل مشخص می‌کند، تجاوز کرده است.

ادرعی نوشت: «حزب‌الله تلاش کرد همه این فعالیت‌ها را از ساکنان شهرک کفر کلا و نیروهای سازمان ملل متحد، مخفی نگاه دارد.

او همچنین افزود که عمیلات «سپر شمال» ارتش اسرائیل همچنان ادامه دارد.

شایان ذکر است که ارتش اسرائیل سه‌شنبه عملیات «سپر شمال» را با هدف انهدام تونل‌های حزب‌الله در 3 منطقه نزدیک به مرزهای لبنان آغاز کرد.

ارتش اسرائیل می‌گوید که این تونل‌ها «هجومی» است و حزب‌الله به داخل اسرائیل احداث کرده است.

ارتش اسرائیل دولت و ارتش لبنان را مسئول این اقدام‌های حزب‌اله دانست که به گفته او، نقض قطع‌نامه 1701 شورای امنیت سازمان ملل متحد به شمار می‌آید.

در مقابل تا کنون دولت لبنان هیچ موضع رسمی در این باره اعلام نکرده است. ارتش لبنان اما سه‌شنبه در بیانیه‌ای با بیان این‌که تحولات جاری در مناطق جنوبی را تحت نظر دارد، افزود که اوضاع تا کنون طبیعی و آرام است.

چهارشنبه هم کمیته سه جانبه در منطقه الناقوره در جنوب لبنان با حضور افسرانی از ارتش اسرائیل، ارتش لبنان و فرمانده نیروهای حافظ صلح برای بررسی تنش‌های مرتبط با تونل‌های حزب‌الله، تشکیل جلسه داد.