.
.
.

یمن.. کشته شدن 40 تن از شبه نظامیان حوثی و سرنگونی یک پهباد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در درگیری ارتش ملی یمن با شبه نظامیان حوثی در روز جمعه 30 نوامبر در استان البیضاء 40 تن از حوثی‌ها کشته و ده‌ها تن دیگر آنان مجروح شدند.

به گزارش العربیه، به نقل از یک منبع نظامی در یمن، عناصر شبه نظامیان حوثی روز جمعه هنگامی که برای نفوذ در مواضع ارتش ملی این کشور تلاش می‌کردند، در درگیری با نیروهای ارتش ملی یمن ناکام مانده و تلفات سنگینی را متحمل شدند.

این منبع نظامی تاکید کرد که ارتش ملی یمن با ناکام گذاشتن حمله حوثی‌ها در جبهه فضحه در شهرستان ملاجم 30 تن از شبه نظامیان حوثی‌ را کشته و ده‌ها تن دیگر آنان را مجروح کرد.

علاوه بر این، ارتش ملی یمن یک پهباد که با سیستم کنترل از راه دور توسط حوثی‌ها هدایت شده بود را در منطقه قانیه در استان البیضاء یمن هدف قرار داده و سرنگون کرد.

شایان ذکر است که ارتش ملی یمن در روزهای گذشته پیشروی‌های زیادی را در تعدادی از جبهه‌ها انجام داده است.

در همین راستا نیروهای ارتش ملی یمن پنج‌شنبه 29 نوامبر ضمن پیشروی خطوط دفاعی حوثی‌ها را به عقب رانده‌ توانست مناطق «الحمه السوداء»،« التلال السود»، «الخرابه» و علاوه بر آن دو تپه «الشجره» و «المنقاش» را از دست انها آزاد سازد.

نیروهای ارتش ملی یمن همچنین توانستند مناطق الیسبل و بخش‌های گسترده‌ای از رشته‌کوه‌های اطراف آن را به کنترل خود در آورند.