.
.
.

یمن.. حوثی‌ها فرمان متوقف کردن فعالیت سازمان‌های غیر دولتی را صادر می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دفتر سیاسی عالی حوثی‌ها که عالی‌ترین نهاد تصمیم‌گیری شبه‌نظامیان حوثی است، فرمان متوقف کردن فعالیت سازمان‌های غیر دولتی را در مناطق تحت کنترل خود صادر کرد.

برپایه دستور العملی که محمدی المشاط رئیس شورای سیاسی حوثی‌ها خطاب به وزیر امور اجتماعی دولت حوثی‌ها صادر کرده، مجوزهای صادره برای سازمان‌های غیر دولتی از جمله اصناف کارگری و جمعیت‌های خیریه، به حال تعلیق در می‌آید.

ضرب الاجل نا معلوم

برپایه این سند، مدت زمانی که فعالیت سازمان‌های غیر دولتی متوقف می‌شود، مشخص نشده است.

برخی منابع حقوقی، این دستور العمل را تحولی خطرناک دانستند که نشان از آغاز دور جدیدی از سرکوب در مناطق تحت تصرف حوثی‌ها دارد.

یک منبع حقوقی در این باره به العربیه گفت که شبه‌نظامیان حوثی به دنبال چیره شدن بر کمک‌های بشر دوستانه و آذوغه‌ای هستند که از سوی نهادهای بین‌المللی و کشورهای مختلف، برای رسیدن به نیازمندان، به یمن ارسال می‌شود.

این منبع افزود که شبه‌نظامیان حوثی می‌خواهند احتکار توزیع این کمک‌ها را در انحصار خود بگیرند.

4 سال مبارزه با سازمان‌های غیر دولتی

شبه‌نظامیان حوثی در چهار سالی که از کنترشان بر صنعا پایتخت یمن می‌گذرد، اقدام به تعطیلی و مصادره ده‌ها سازمان‌های مدنی و ججمعیت خیریه‌‌ای کردند که گمان نمی‌کنند فعالیت‌شان به سودشان باشد.

با وجود این‌که برخی از جمعیت‌های خیریه همچنان به فعالیت ادامه می‌دهند، اما حوثی‌ها کارمندانی را به این جمعیت‌ها تحمیل کردند.